Ve finále nejlepších firem! A malý rozhovor s majitelem eshopu

Je nám ctí představit další milník v našem e-shopu. Dostal se do finále mezi 10 nejlepších firem Karlovarského kraje za rok 2021! A velké poděkování patří právě vám, našim zákazníkům. Slavnostní vyhlášení se bude konat v Hotelu Imperial v Karlových Varech 29. září 2021.  Tam se vyhlásí tři nejlepší firmy, přičemž vítěz postupuje do celostátního finále mezi 16 nejlepších firem České republiky.

firma roku na FB

Pohled na finalisty: A jsme v dobré společnosti, co říkáte?

Taková chvíle je radostná, protože úročí roky práce. Je pravý čas na malý rozhovor s majitelem eshopu Janem Blažkem a možná i na pohled do zákulisí e-shopu Nejlevnejší zboží. První otázka, spjata nejen s letošním rokem, se doslova nabízí.

Jak jste prožili koronavirovou dobu, v čem vaše podnikání posunula?

Ačkoliv je mi to oproti jiným podnikatelům zejména v pohostinství či hotelnictví líto, náš e-shop všechny lockdowny vystřelily do výšin. Museli jsme se loni v září přestěhovat do větších prostor, najmout 2x více jak kmenových zaměstnanců, tak sezónních brigádníků, byla to zkrátka jízda. Ale jsem rád, že se doba již postupně vrací do normálu. Prakticky rok jsme se nezastavili a bylo to sice plodné, ale velmi psychicky náročné období. Byť počet objednávek trochu spadnul, stále je to velký nárůst oproti rokům před covidem. 

 Čeho si na vašem e-shopu zákazníci nejvíce cení?

Dle zpětné vazby pomocí recenzí to vím naprosto přesně a jsou to naše největší konkurenční výhody: 1) rychlost. Opravdu všechno zboží máme v našem vlastním skladu, co nemáme, to automaticky z nabídky skryjeme. Zboží odesíláme ihned po objednávce.

2) komunikace. O všem je zákazník informován, na telefonu jsme denně 8:00 - 17:00 hod. Pokud má zákazník se zbožím problém hradíme náklady spojené s vrácením.

3) Ceny. Denně kontrolujeme ceny, abychom vždy byli nejlevnější

Co plánujete do budoucna?

Letos jsme spustili slovenskou mutaci e-shopu, loni jsme se stěhovali do většího skladu. Nic tak velkého zatím neplánujeme, jen udržet velmi vysoko stanovenou laťku a to jak kvalitou, tak i počtem objednávek a spíše se zaměříme na menší a dílčí úkoly. Samozřejmě v krátkodobém horizontu již nyní jsou přípravy na Vánoce 2021 v plném proudu.

Pojďme do minulosti. Litujete někdy toho, že jste opustil Policii České republiky a založil eshop?

Častokrát si vzpomenu, ale spíše s úsměvem a láskou. Rozhodně toho nelituji, byla to skvělá osobní zkušenost, poznal jsem plno kolegů, se kterými jsme přátelé dodnes, myslím, že ani za odvedenou osmiletou práci se nemusím stydět. Dodnes mě například lidé na ulici poznávají, že jsem jim třeba našel odcizené kolo, to mne vždy potěší. Také mne těší, že jsem pomohl spoustě darebáků do vězení. Ale lítost asi nepociťuji, ačkoliv je to nyní zcela odlišná práce, jsem rád, že jsem se nakonec vydal na dráhu podnikatele, byť ta cesta byla mnohdy velmi trnitá.

Tak nezbývá než s napětím čekat, jak to na konci září všechno dopadne! Držme (si) palce!

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565