Téma na jaro: Jak vybírat první dětské kolo

Nejčastější chybou, kterou při výběru prvního dětského kola děláme, je koupě většího rámu, než je potřeba. Platí pravidlo, že dokud dítě nedosáhne ze sedla na kole bezpečně nohama na zem, ještě není pro jízdu na kole připravené. Pak sáhněte raději ještě na chvíli po odrážedle, které je bezpečnější.

No a pravidlo dosáhnutí špičkami na zem je ZLATÝM PRAVIDLEM výběru kola ve chvíli, kdy dítě techniku jízdy na kole ještě nezvládá.

training-165021_640

 Proboha, kolik palců?

Je to trošku matematika, a teď se v tom vyznejte. Velikost dětských jízdních kol se určuje podle velikosti zapletených kol a počítá se na palce. Většinou máme kola 12, 14, 16 18, 20 a 24 palcová. 10 palcová kola jsou malým křížencem mezi tříkolkou a prvním kolem.

A co je pro ně typické?

 12 – 18 palcová kola

Zpětně šlápnout do pedálů a tím zabrzdit? Tento reflexní pohyb máme většinou všichni, u prvních kol jsou však vždy samozřejmostí, aby se děti naučily brzdit tímto rychlým a bezpečným způsobem. U větších kol už je ale důraz kladen na používání ručních brzd.

12 palcová kola jsou vždy vybavena přídavnými balančními kolečky, než se děti naučí držet rovnováhu. Větší kola už tato kolečka nemívají, ale standardně se vyrábí a lze je dokoupit dodatečně.

 DŮLEŽITÉ: 12 palcová kola by vždy měla mít plastový kryt zakrývající řetěz!

 20 – 24 palcová kola

Ty už mohou mít i přehazovačky (ovládání je na řídítkách), volnoběžky a čelisťové brzdy. 24 palcová kola už jsou v podstatě zmenšeninou dospěláckých kol, která velikostně na tato navazují.

 

  Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565