!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Jak zorganizovat jídlo v ledničce, aby se nekazilo

Důležité je si uvědomit, že každá část v lednici má jinou teplotu a jinou vlhkost i teplotu. Potraviny tedy ukládáme podle jejich vlastních potřeb, čímž zvýšíme jejich trvanlivost a svěžest. Jak tedy zorganizovat chladničku, aby se jídlo zbytečně brzy nekazilo?

Na začátek pár obecných pravidel.

1. Maximální teplotou je 8 °C, při vyšších teplotách už hrozí kažení potravin a riziko rozrůstání bakterií a plísní.

2. Ovoce ani zeleninu před uložením do ledničky nemyjte, nebo ji nechte dobře oschnout. Dávání mokrých (a příliš teplých jídel) do ledničky zvyšuje vlhkost v lednici.

meat-3189616_640

A nyní konkrétněji:

Boxy na zeleninu ve spodní části: Jsou určeny právě na ovoce a zeleninu, protože se v nich snáze drží vlhkost a mikroklima.

Horní část ledničky: sýry, jogurty, mléčné výrobky, vejce a hotová jídla.

Střední část ledničky: salámy, uzeniny, pomazánky a balená chlazená jídla. Také maso a ryby nebo marinované potraviny určené na další přípravu.

Spodní část nad zeleninou: konzervované potraviny a nápoje.

Něco do chladničky ani nepatří

Víte, že: Cibule, česnek, banány ani brambory do lednice nepatří? Stačí jim chladnější tmavé místo v domě.

Rajčata a okurky zase v lednici ztrácí na chuti. Ty je dobré kupovat vždy čerstvé a neskladovat příliš dlouho.

NENECHTE SI JÍDLO ZKAZIT ŠPATNÝM SKLADOVÁNÍM

Vybalujete salámy? Ne? Pak se nemůžeme divit, že se občas šunka nebo salám zkazí do druhého dne, v podstatě se zapaří. Přece jen potřebuje trochu vzduchu, takže je nejlepší skladovat uzeninu tak, jak se skladuje v obchodě. Vyskládat do nádoby a jen překrýt kusem alobalu nebo fólie, nebo použijte plastovou krabičku s víčkem.

Vyskládáte si vajíčka? Ne? Pak je to docela riziko, protože papírové obaly jsou určeny pro skladování v suchu, nikoliv ve vlhkém prostředí lednice. Protože na skořápkách je spoustu mikroorganismů, mohou se na papírovém podkladě snáze šířit a kontaminovat i další jídlo. Vždy tedy vajíčka vyskládejte do speciálních přihrádek.

TIP:Čas od času lednici vymyjte octovou vodou, která odstraní jak zápach, tak i vydesinfikuje povrch.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení