Štíhlé břicho: Jak si ho udržet, nebo získat?

Kult štíhlého břicha není jen o kráse, příliš mnoho centimetrů kolem pasu neprospívá ani zdraví. Ale zároveň jde o rizikovou oblast, kterou chtě nechtě od nějakého věku budeme muset vést v patrnosti a věnovat se ji intenzivněji. Zvláště, když už nestačí večer přestat mlsat, když se chcete vejít do starých kalhot. Ideální je kombinace úpravy jídelníčku a cvičení.

woman-3177574_640

Ploché bříško jen pro toho, kdo zhubne celkově

Bohužel platí, že jen těžko zhubneme na břiše, když nezatočíme s ostatním tukem v těle. Spalování tuků podpoří cvičení a zpevnění svalů okolo břicha, ale tuky prostě musí pryč celkově. Nelze zhubnout JENOM na břiše, pokud máte tukové zásoby i na jiných částech těla.

ZMĚNA JÍDELNÍČKU

Co nejvíce ničí oblast břicha a přidává nám tukovou pneumatiku?

- sacharidy, lepek, mléčné výrobky: zejména pak v případě, kdy máte na tyto potraviny intoleranci nebo alergii. Je-li vám dlouhodobě po těchto potravinách těžko, nevolno nebo trpíte nadýmáním, je načase zkusit to chvíli bez nich. Stačí den nebo dva (ideální dobou pro rozpoznání intolerance je 14 dnů), a již  poznáte, jestli se břicho přirozeně zplošťuje. Nejenže se přestaneme nafukovat, ale také tělo přestane ukládat tuky, lépe se vám bude trávit. Půjde to, měli jste tzv. "moučné břicho".

- nevyspání: kdo spí, nejí, říká se. A na této staré moudrosti je mnoho pravdy. Nevyspání naprosto rozvrací a mění hormonální naladění organismu a to začne ze stresu nadměrně ukládat tuky právě v oblasti břicha. Dobře spěte. Půjde to, měli jste tzv. "stresové břicho".

- stres: hlavně ženy trpí na tento typ břicha a z krásných postav hruštiček jsou po stresových událostech dobrá nafouklá jablka. Stres působí úplně stejně jako nevyspání, na vině jsou hormony, které ukládají tuk právě sem, do rizikové oblasti. Přidáme-li rozhozené trávení, je zřejmé, že nálada i  kondička půjdou prudce dolů. Meditace, změna životního stylu, zpomalení tam, kde už "můžete vylítnout z kůže"... Půjde to, měli jste tzv. "stresové břicho".

Rizikové potraviny, které možná už vaše tělo nesnáší tak dobře, nevyspání a chronický stres: to jsou tři faktory, se kterými musíme začít. Jinak ani cvičení nebude mít tak dobrý účinek.

A pak se můžeme vrhnout do nápravy:

Potraviny, které zlepšují metabolismus a trávení: probiotika v různých rozmanitých formách (jogurty, kysané výrobky mléčné, kysané výrobky zeleninové, kombucha, ume ocet, tamari apod.,) a lehká strava, která vás nenadýmá a po které vám není těžko. Tady už si musí každý postavit jídelníček takový, jaký mu vyhovuje a roli hraje také co, čím proti sobě předtím hřešil.

Cvičení: cviky na břišní svaly vybírejte takové, které vám nezatíží šíji a zádové svaly. Jinak se cvičí ve dvaceti, jinak po porodu, jinak ve čtyřiceti. Pomáhá i nenápadné cvičení na zpevnění středu těla, protože mnohdy je vypouklé břicho velkým dílem následkem špatného držení těla. 

Pro pohodlné cvičení, které prokrví břišní oblast a procvičí svaly můžete použít i různé vibromasážní stroje.

 

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565