Pár drobností a vánoční atmosféra je tu!

Vánoce nemusí být jenom stromeček, světýlka, svíčky a vůně cukroví. Domov si můžeme symbolicky připravit na sváteční čas i mnoha různými drobnostmi a všechno získá hned zářivější, sváteční a zimní náladu. Přinášíme vám celou sbírku tipů na "vánoční drobnosti", můžete vybírat!

christmas-3012862_640

Vánoční vůně

Máte-li aromalampičky nebo difuzéry, vsaďte na vánoční vůně. Stačí chvilka každý večer, ráno nebo když budete mít zrovna chuť: borovice, vanilka, skořice, hřebíček nebo přímo vánoční směsi přírodních olejů. Dobře provoní prostor i aromatické svíčky nebo svíčky z pravého včelího vosku vykouzlí lehce medovou včelí vůni.

Vánoční vůně, koření nebo purpury i domácí výroby můžete v sáčcích dát mezi prádlo. 

Vánoční povlečení

Je ten pravý čas převléknout postele do svátečního, vánočního. A pokud nemáte vánoční vzory, stačí jen něco teplejšího, flanelová nebo sametová povlečení? Je na ně pravý čas!

Vánoční kuchařky

Vytáhněte vánoční kuchařky, kuchařky o pečení, sváteční tabuli nebo jednoduše kuchařky, které máte s vánočními svátky spojené. Rozhodně to vylepší náladu. Prohlížejte si je, listujte jim a sem tam něco uvařte. Kdoví, třeba letos do vašeho menu zavítá něco nového? 

Vánoční knihy

Máte i knížky spojené s tím, že jste je dostali jako vánoční dárky? Nebo dokonce knížky schované s tímto pocitem z dětství? Je ten pravý čas si zavzpomínat a třeba si počíst sem tam kousek z kdysi milovaného románu.

Vánoční deníček

Veďte si vánoční deníček. Jen těch pár dnů v roce si napište, co jste dělali, jak jste se cítili a třeba si do toho všeho nalepte kousek vánočního papíru, schovejte kousek jehličí. Zejména, když máte děti, vzniká tam společná čítanka, kterou si za rok rádi otevřete a zavzpomínáte.

Vánoční fotky

Udělejte si vánoční fotku, momentku nebo u stromečku, jak to máte rádi. A možná právě nyní je ten pravý čas si dát udělat kolekci fotek z celého uplynulého roku. Sváteční bilancování tak bude příjemně podpořeno.

Vánoční bílá

Bílá nebo krémová barva je pro tento čas úžasná. Měníte-li barvy svých dekorací, projděte své obydlí a kromě vánoční výzdoby vše nalaďte do zimního. Bílé nebo krémové doplňky. Bílé povlaky na polštářky, deky, přehozy, polštářky na židlích, umělé nebo pravé bílé kožešiny.

Vánoční hudba

Vytáhněte CD s vánoční hudbou, stáhněte si staré dobré vánoční songy, jejich mixy a udělejte si místo stresujících zpráv a televize spíše tento podkres všedních i svátečních večerů v čase adventním. 

Vánoční nápoje a jídla

Proč čekat se vším až na vánoční obžerství? Ochutnávejte cukroví, udělejte si dobrou kávu s vaječným likérem, třeba domácím, a spočiňte v klidu a míru už dříve. Nakonec, když ty dobroty hezky rozložíme v čase, lépe je potom zase vyběháme.

Vánoční plány a zákazy!

Nejdůležitějším ochráncem vánoční nálady a klidu jste vy sami. Skvělý je zvyk, ve kterém si každý rok napíšete dopis sami sobě s tím, co byste příští rok udělali jinak, kam nešli, co vypustili, co bylo zbytečné, co zbytečně stresující. A co byste naopak chtěli užívat více. A ten dopis si dejte... no třeba k vánočním dekoracím, abyste ho příští rok na první adventní neděli pěkně našli, přečetli a... zachovali se podle něj.

Vánoční venkovní nálada

Mráz má něco do sebe, nakonec i ten sychravý podzim, pokud nás bílá zima nenavštíví. Využijte ty temné noci a krátké dny k procházkám nebo posezení venku na balkoně či lodžii, třeba se svíčkou... protože tu jedinečnou atmosféru už po vánočních svátcích nezažijete. 

Vánoční přátelé

Rozesíláte pohlednice, drobné dárečky nebo jen milé emaily? Nezapomínejte na to a třeba dle situace své vánoční vzkazy přátelům inovujte. Zachovejte si ten zvyk, že dáte o sobě vědět, že posílíte tu sounáležitost mezi vámi.

 

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565