Stavebnice Merkur hlásí návrat

Možná jste ji již zahlédli. Retro stavebnice Merkur, která generaci dnešních rodičů (ale možná už i prarodičů) zpříjemnila dětství, nebo se dokonce stávala součástí povinné školní docházky při pracovních činnostech, hlásí návrat. Má šanci zaujmout dnešní děti, ptáte se?

My si myslíme, že ano. Protože jí zůstal jeden veliký klad. Neskutečně se liší od všech jiných dnešních vymožeností.

MERKUR

Podpoří ji rodiče

Asi není rodiče, který by tuto stavebnici neznal, proto, když ji spatří v regále v obchodě, nostalgicky zavzdychá a zavzpomíná. Pak záleží na tom, jestli Merkur miloval, nebo nenáviděl. Neboť s neutrálním postojem tu je asi málokdo. Ale jak známo, čas negativní prožitky obrušuje, tudíž by nás většina začala přemlouvat své děti, jestli by se jim náhodou taky nelíbila.

Už jen proto, že nás určitě zajímá, jestli ta stavebnice vypadá uvnitř podobně, nebo dokonce stejně, jako kdysi.

Anebo proto, abychom zjistili, čím se liší. Nebo si vůbec vzpomněli, jakéže šroubečky, pružinky, součástky a želízka v ní byly!

Pro děti: Práce od píky

A to je věc, kterou ocení rodiče, kteří chtějí u svých dětí rozvíjet abstraktní myšlení, cílevědomost a sebevědomí. Není nad to, když si z poměrně složitých součástek postavíte něco podle návodu. A ještě lepší je, když dojdete do fáze, kdy si začnete stavět i bez návodu věci zcela nové. Inovativní.

A některé děti jsou nadšené z toho, když z jednoduchých součástí mohou začít tvořit něco nového, od samého začátku, od základu. Rozvíjí si tak představivost a kamarádí se s trpělivostí.

Čas, který bude bavit jak děti, tak dospělé. A to se o každé hře říci nedá.

Víte, že:

- stavebnice Merkur vznikla počátkem minulého století v Polici nad Metují?

- 6. května 2016 vyšla filatelistická známka s tématikou stavebnice Merkur?

- některé součástky, kolečka a kroužky mají vícero generací?

- první typ Merkuru se až do roku 1990 vyráběl v nezměněné podobě?

- pod názvem Schuco se dovážela do Německa?

My vám nabízíme několik stavebnic Merkur. Vyberete si od nejjednodušších po složitější. Vždy obsahují knížky s podrobnými návody ke stavění.

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565