Bezkontaktní teploměr: Vyplatí se?

Čas přeje bezkontaktním teploměrům a možná vás napadá, jak jsou na tom s přesností a jestli se vyplatí mít i nějaký doma. Podívali jsme se jim na zoubek. Fungují na principu měření infračerveného záření. To produkuje lidské tělo a míra se liší podle tělesné teploty. Teploměr pro domácí nebo lékařské použití toto záření zachycuje a převádí do digitální podoby.

teploměr

Možná jste se už s infračerveným měřením teploty setkali v rámci různých průmyslových a technologických studií ohledně úniku tepla z budov apod. Je to stejný princip, stejně jako různé infračervené kamery, které měří teplotu na dálku. Tyto dálkové a průmyslové teploměry ovšem nejsou tak přesné, ačkoliv pro základní orientaci jsou naprosto nenahraditelné (například u studií propustnosti tepla budovami).

Ty lékařské a domácí jsou přesnější. 

Podobně fungují i dotykové teploměry. Těmi rády maminky měří teplotu malým dětem, teplota se odečítá po dotyku s pokožkou, nebo například v uších, nejpřesnější odečet teploty máme vždy v ušním bubínku. 

Bezdotykové zažívají v této době rozkvět - k odečtení teploty stačí přiblížit se k pokožce na 3 - 5 cm. Praktické účely v dnešní době jsou jasné, ale využijete tento systém i doma?

ANO!

Bezdotykový teploměr pro domácí použití skýtá také různé výhody:

- je přesný, cena odpovídá výkonu a je známo, že čím novější technologie teploměru, tím je cena vyšší

- noční měření teploty u spících dětí bude pohodlnější, protože je nemusíte budit

- i denní měření teploty je snazší, výhodu je i rychlost měření ( 1 - 3 vteřiny podle typu měření)

- některé teploměry jsou multifunkční, tedy kromě rozsahu tělesné teploty mají i rozsahy nižší či vyšší, změříte jimi i teplotu povrchu jiných předmětů (jídla, tekutin, okolního vzduchu, koupele)

- ovládání je intuitivní, teploměry disponují i pamětí, kde si lze vyvolat i minulá měření (až  32 hodnot si pamatuje námi nabízený teploměr)

- napájení je tužkovými bateriemi a životnost dlouhá (navíc tu je indikátor stavu baterie, takže vás na případné vybití upozorní včas)

- dražší modely mají funkci automatického vypnutí a zvukové signalizace, takže nemusíte mít strach, že se vám vybije naprázdno

Námi nabízený bezkontaktní teploměr má tyto parametry, které jsou garantovány zárukou 2 roky:

PŘESNOST MĚŘENÍ:

v rozsahu 35.0°C – 42.0°C ± 0.2°C
mimo rozsah 35.0°C – 42.0°C ± 0.3°C

 

A to jsou pěkná čísla. Navíc po objednání ho budete mít doma do druhého dne. Nemusíte čekat.

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565