Šetření energiemi v domácnosti

Vaše účty za energie pořád stoupají a vy nevíte co s tím? Přečtěte si pár základních tipů, na základě kterých by se vám mohlo podařit snížit vaše poplatky za energie v domácnosti. Uvidíte, že se vám bude na vyúčtování za energie koukat o mnoho veseleji. Tak na nic nečekejte a pojďte s námi ušetřit!

šetření energie

Kupte si moderní spotřebiče

I když jsou moderní elektrické spotřebiče velmi úsporné, pořád ještě můžete ušetřit ještě více. I když pořizovací ceny těch nejúspornějších elektrických spotřebičů jsou poměrně vysoké, věřte, že se tato investice postupem času vyplatí. Projděte si tedy doma ty nejstarší elektrické spotřebiče, které máte a místo nich pořiďte nové. Vždy volte takový spotřebič, který bude nejúspornější.

Další rada se týká již samotného používání těchto elektrických spotřebičů. Mnoho těchto zařízení nabízí takzvaný pohotovostní režim (často nazývaný také úsporný režim). Právě tento režim si mnoho lidí plete s úplným vypnutím přístroje. Bohužel elektronické přístroje i v tomto režimu spotřebovávají elektrickou energii, kterou budete muset ve finále zaplatit. A nejde o malé částky, ročně se může jednat o stovky korun (závisí samozřejmě na konkrétním přístroji a také na jejich počtu v domácnosti).

Jak se proti tomuto bránit? Nejlepším řešením je tyto přístroje úplně vypínat z elektrické sítě. Buď si můžete pořídit speciální elektrickou prodlužovačku, která na sobě má vypínač, který vypnete pokaždé, když přístroj nepoužíváte, nebo tyto přístroje jednoduše odpojíte po každém použití. I když to může znít trochu nepohodlně, ve finále tímto můžete ušetřit.

Nesviťte v místnostech kde nikdo není

Dávejte si také pozor na to, abyste zbytečně nesvítili v místnostech, kde nikdo není. To může být problém zvlášť v případě, že máte v domácnosti klasické žárovky, které mají mnohonásobně vyšší spotřebu elektrické energie než moderní úsporné žárovky. Navzdory tomu, že EU tyto klasické žárovky zakázala, tak se stále prodávají. Jen je výrobci již nenazývají žárovkami, ale prodávají je jako tepelné zdroje. Hlavní výhoda úsporných žárovek případně LED světel spočívá v násobně nižší spotřebě elektrické energie, která se také pozitivně odrazí na ročním vyúčtování.

Snažte se také neplýtvat při praní a mytí. Šetřete vodou a neperte poloprázdnou pračku. Pokud navíc máte myčku na nádobí, spusťte ji až ve chvíli, kdy je zcela plná. Pokud budete dodržovat těchto pár základních rad, určitě se vám na konci zúčtovacího období bude na fakturu koukat mnohem radostněji.

Autor: Nejlevnější zboží.cz

 

Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565