Rotoped: Klasika, která nestárne

Když se řekne domácí fitness, každý si v první řadě představí rotoped. Ten snad jako první začal zaplavovat domácnosti a nutit nás do domácího pohybu. A protože rotoped zůstává v kurzu jako stálice, jdeme na něj! Pořídíme si ho hezky domů a šlápneme do pedálů, protože jaro je v dohledu!

 Malé a skladné rotopedy jsou nejlepší.

Mají tu výhodou, že se snadno skládá a po skončení cvičení ho snadno uklidíte do skříně, pod postel nebo do nějakého výklenku. Mají příjemné polohovatelné sedlo a LCD displey s mnoha údaji.

roto

 Jak ježdění na rotopedu prospívá našemu tělu?

Udržuje skvělým způsobem kondičku a snad proto, že se u cvičení sedí, si nacházel své příznivce i v dobách dávno minulých a má je dodnes. Rotopedem zpravidla všechna naše novoroční předsevzetí začínají. Zdá se to pohodlné, že? Ale zdání klame!

Ovšem nepopiratelné výhody skutečně má, podívejme se na ně:

  • Je to dobré aerobní cvičení, zvyšuje tep, srdeční činnost a podporuje spalování tuků, prostě dobré kardio na zahřátí třeba před posilováním.
  • Je to menší zátěž na klouby, takže na rotopedu může jezdit i ten, kdo má problémy s klouby a běh na něj příliš rizikový nebo bolestivý.
  • Chcete-li hubnout, pamatujte, že to je kardio jako každé jiné, tuky začne tělo spalovat až po 20 minutách intenzivního pohybu.
  • Účinnost lze krátkodobě zvýšit tím, že na něm budeme šlapat ve stoje.
  • Klidnější a delší jízdou si naopak svaly protáhneme a udržíme je v kondici.

Tak co myslíte? Jdete do toho?

Je škoda využívat rotoped jen jako věšák na oblečení, nemyslíte?

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565