Podle čeho vybrat gril na zahradu

Máme tu první teplé dny, což pro milovníky grilování znamená vytáhnou své miláčky a pořádně zahájit grilovací sezónu. Pokud váš gril už dosloužil nebo máte nově pořízení domeček či zahradu, kde byste si chtěli užívat pohodu při grilování, ale nevíte, podle čeho gril vybrat, máme pro vás pár tipů.

V první řadě je důležité se rozhodnout, který druh grilu vybrat. Vybrat si můžete z elektrického grilu, grilu na dřevěné uhlí a plynového grilu. Déle je dobré brát v potaz, to jak často budete grilovat a kolik času budete mít na přípravu. Dalším důležitým faktorem je kolik lidí bude grilovat, kde budete grilovat (jestli v otevřeném prostoru, na terase nebo uvnitř), kolik chcete do grilu investovat a jestli máte místo na následné uskladnění grilu po sezóně.

Plynové grily

Plynové grily je možné pořídit v několika velikostech. Malé cestovní grily jsou jednoduché na montáž a nabízí malou celkovou váhu. Středně velké grily jsou vyráběny v sadách. Kromě grilu obdržíte i plech na odvod tuku, podstavec na hrnce, litinovou grilovací desku a mnohé další vymoženosti, podle nabídky výrobce. Všechny části je možné složit do sebe a ochránit víkem, čímž z grilu uděláte pečící troubu.

maso

Třetí v pořadí jsou velké grily se třemi a více hořáky. Ty jsou v grilu rozmístěny tak, aby rovnoměrně rozváděli teplo po celé grilovací ploše. Obvodový plášť grilu je nerezový, litinové rošty s emailovou vrstvou nabízejí velice snadnou údržbu a mají dlouhou životnost. Ve víku bývá umístěn teploměr abyste měli teplotu svého masíčka pod kontrolou, což patří mezi hlavní přednosti.

Grily na dřevěné uhlí

Tyto grily patří k nejoblíbenějším. Hlavním důvodem je nízká pořizovací cena a velice snadná manipulace. Pro použití grilu je potřeba rozdělat oheň a postupně nechat hořet kousky dřevěného uhlí, díky čemuž se postupně opéká maso. Kvůli tomu je příprava grilování delší a je potřeba získat praxi, jak oheň rozdělat. Maso je možné na gril vkládat při teplotě, při níž se maso nebude připalovat k roštu. Teplotu můžete regulovat pouze vzduchovými otvory. Těch je potřeba mít dostatek a musí se s nimi jednoduše zacházet. Na tomto typu grilu si připravíte maso, které bude mít nezapomenutelnou chuť a vůni.

 

 

Elektrické grily

Elektrické grily jsou vhodné pro ty, kteří nevlastní velký pozemek, ale rádi si dají grilované masíčko. Je možné je využít v chladnějším období, v uzavřených prostorech nebo na terase. Grily pro jednu nebo dvě osoby jsou složené z teflonové desky, ve které je zabudovaná spirála na ohřev. Ta tvoří jakési srdce grilu a je potřeba, aby byla dostatečně výkonná. Zároveň je potřeba, aby byla snadno přístupná pro jednoduché čištění. Pokud plánujete grilovačku pro více osob, využijete gril s roštem, pod kterým je spirála. Výhodou tohoto typu je rychlost, se kterou jste připraveni ke grilování. Nepotřebujete složitě rozdělávat uhlí nebo dřevo. Nevýhodou je to, že přijdete o ten praví zážitek z grilování a vždy budete potřebovat elektrický přívod.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565