Pelíšky a boudy pro psy: Podle čeho vybírat?

Vybíráte domov pro svého psa? Pelíšky a boudy vybírejte podle potřeb zvířete, nikoliv podle toho, jak se nám líbí. Každý milovník psů ví, jak prudce nepraktický je třeba pletený koš pro psa. Nebo minimálně bude, až přijdou blechy. Nebo pejsek ne a ne se odnaučit kousání věcí.

I když... i tady existuje pomoc. Pojďme se podívat, jak vybírat pelíšky, ale také boudy pro psy.

dog-2365081_640 (1)

BOUDY: velikost a zateplení

Pes žijící venku bude potřebovat boudu, která by měla mít větší rozměry než boudička nebo úkryt před sluníčkem pro psa, který tráví čas i v domě a je tak chráněn před rozmary zimního počasí. Tehdy opravdu postačí jakákoliv boudička či úkryt, který vhodně zakomponujete do zahrady. Psí odpočinek a letní byt je hotov!

Celoroční boudy ale musí splňovat více podmínek:

- rozhodně by měly být větší než je plocha pouze pro spaní, měl by to být dostatek prostoru pro pohodlný pohyb. Plně respektujte požadavky pro plemeno!

- boudy s předsíňkou a předchodbičkou jsou naprosto ideální, protože zmírní studený vzduch zvenčí

- v létě je vhodné mít boudu situovanou ve stínu. Na přímém slunci může být příjemná v zimě, ale v létě je důležité nepřehřívání (přehřívání umocňuje tmavá plochá střecha)

- ideálně by měla mít možnost zimního zateplení nebo přidání zimních vrátek (padací dvířka, která zabrání profukování)

- bouda by uvnitř měla být dobře omyvatelná a desinfikovatelná.

PELÍŠKY: možnost desinfekce a praní

Pelíšky mohou být součástí venkovní ubikace, ale většinou jím psovi ukazujeme v domě jeho místo. Pelíšek by měl být na klidném místě, kde nebude psa při odpočinku nikdo rušit, zároveň je však vhodné, aby pes měl z tohoto místa přehled o tom, co se v domě děje. 

- pelíšek by měl být pevný, odolný, plasty se nesmí rozlomit - počítejte s tím, že pes bude do pelíšku skákat, nabíhat na něj a ne vždy s ním bude zacházeno v rukavičkách. Křehké proutí se brzy poničí, navíc ho psi mohou okusovat. Nezapomínejte na časté praní dek nebo výplní pelechu. 

- plastové pelíšky mají tu výhodu, že jsou snadno omyvatelné, ale musíte je něčím vyplnit. Dejte si ale pozor na nosnost a kvalitu materiálu: Kvalitní pelech pro těžké plemeno rozhodně neseženete levně.

- textilní pelíšky: je potřeba je často prát, protože vstřebávají vlhkost, zápach, prach a pyly. Máte dost velkou pračku pro praní pelíšku pro velké plemeno? Počítejte také s tím, že látkový pelech po vyprání už nebude tak hezký. Nehodí se pro použití venku, případně až  "na donošení".

Vybírat můžete také tzv. palandy a lehátka, u kterých si dvojnásob dávejte pozor na kvalitní provedení a nosnost - pak vydrží více než jednu sezónu.

 

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565