Noční bojovky pro děti a vaši zahradu!

Teplé letní noci lákají k dobrodružství. Máte-li to štěstí, že máte zahradu a doma pár dětí, klidně i s kamarády na přespání, jistě přemýšlíte o tom, jak jim pobyt nezapomenutelně zpestřit. Samozřejmě v dobrém. Taková noční bojovka, nebo jen noční úkoly jsou parádní možností. Nakonec to může být tak zajímavé, že se pobaví i dospělí.

night-3078326_640

A fantazii se meze nekladou. A někteří mohou vzpomenout i na vlastní dětské tábory, kde se to úkoly s baterkami jen hemžilo.

Spánek pod širákem nebo procházku nočním lesem tentokrát necháme stranou.

Zaměříme se na zahradu, přilehlé bezpečné okolí a neviditelné možnosti, které se nabízí. V jednoduchosti je krása!

Úkoly, odměny u solárních světýlek

Móda solárních světýlek? Pokud vás také postihla, využijte toho a ke každému světýlku dejte malou odměnu. Nebo úkol. A až se setmí, začne hledání. Ideální zábava pro nejmenší ponocující dobrodruhy.

Napodobování zvířat

Dospělí, nebo starší děti se mohou různě poschovávat a napodobovat zvuky různých zvířat (sovy, psa, kočky, ptáků) a druzí budou nejen hádat, o jaké zvíře jde, ale také vyluzovatele zvuku hledat.

Strefování šiškou do koše, nádoby nebo do stromu

Zábavné je strefování se jednoduchými předměty (šiškou, míčky) do košíků, nádob nebo jen do kmenu stromu. Za tmy i šera je to mnohem těžší. Kdo nasbírá nejvíc bodů?

Strašidelná stezka

Vybudit fantazii může dobře zvolený příběh o strašidlu sídlícím v některém koutě zahrady. Skrytý mobilní telefon se může postarat o strašidelné zvuky a okolo tohoto místa můžete roztrousit nějaké předměty doličné (kousky bílé látky, chomáč chlupů z domácího mazlíčka, zbytek jídla na talířku, protože strašidlo něco nedojedlo), můžete zvolit obtížnost vtipnou, nebo příšerně strašidelnou pro starší děti. Kdo najde strašidlo (třeba ten mobil se zvuky) nebo najde nejvíce usvědčujících předmětů, vyhrává!

Stezka po okolí s malými orientačními světýlky

Malé baterky nebo led svítilny můžete rozmístit v delších rozestupech i po širším okolí, právě tak, aby když děti stojí u jedné, jen tak tak viděli tu další. Udělat jim tak můžete zajímavou trasu po okolí, lesích, polích, lukách - samozřejmě tak, aby to bylo bezpečné.

Bosé stezky, mokré části trávníku

Skvělé jsou noční bosé stezky, všechno vypadá ještě zajímavěji! A nebo jednoduchá  hra, kdy vytyčíte trasu po trávníku, na kterém budou ale některé pásy mokré, polité vodou. Které to jsou, kolik jich je? Není lehké to poznat, když už jsou bosé  nožky jednou namočené....

Kolíčky s lístečky, kdo jich najde nejvíc?

Pokud děti budou bloudit zahradou s vlastní svítilnou, zkuste jim připravit následující úkol. Prádelní kolíčky, buď samotné, nebo s různými vzkazy, rozmístěte po rostlinách, květinách, stromech nebo plotech. Kdo jich během daného časového limitu nasbírá nejvíc, vyhrává...

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565