Letní dezerty jsou hračka s kuchyňským robotem

Letní dezerty a mlsání patří mezi nejoblíbenější. Málokdy ale chceme trávit v kuchyni spoustu času a hřát se opékat ještě u trouby. Stačí jen na chvíli zapnout kuchyňský robot a je to. Ukážeme vám, jak rychle založit základ dobrému dezertu.

Pečete piškot? Udělejte si ho víc!

Mrazák se stává v létě vítaným společníkem. Milujete piškotové dezerty, na které jen navršíte tvarohovou náplň, ovoce a želatinu? Když už budete péct piškotové korpusy, směle si jich udělejte víc. Báječně vydrží v mrazáku i celý měsíc, takže pak stačí jen patřičný plát vytáhnout, nechat rozmrznout, našlehat novou náplň, ozdobit a nechat ztuhnout v lednici a je hotovo.

cupcake-2749204_640

TIP: Mrazit můžete i základy na muffiny rovnou v košíčcích.

Šlehané dezerty v mnoha chutích

Ovoce doslova láká ke kombinaci se šlehačkou, tvarohovými a smetanovými či jogurtovými pěnami. Kuchyňský robot vám v okamžiku našlehá bílou sladkou náplň, kterou můžete oživit ještě kořením a příchutěmi:

  • Pár kapek vanilkové esence
  • Pár špetek kardamonu
  • Mátová esence nebo nasekané lístečky máty
  • Nadrcená čokoláda
  • Citronová šťáva
  • Rozdrobené máslové sušenky

A tohle všechno už jen položíte na čerstvé nebo krátce podušené ovoce. Meruňky, broskve nebo švestky.

Zmrzliny lehké jako sen

Stejným způsobem můžete udělat a ochutit i zmrzliny. Pěkně našlehané je stačí vložit do misky do mrazáku a každou půlhodinku lehce promíchat.

Rychlá těsta jednoduše

Až 1 kg mouky zpracuje v pohodě náš kuchyňský robot BOSH MUM 4405, který si rozhodně oblíbíte. Velmi lehce tam máte hotové těsto, které stačí už jenom upéct. Kynuté buchty, lité koláče, těsto na ovocné knedlíčky, ale i na lívanečky nebo vafle – všechno hotovo v malé chvilce.

Tak vám přejeme krásný čas letních dezertů a nebojte se experimentovat s chutěmi…

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

nejlevnejsizbozi.eu