LEDEN: Čas pro zahradní plánování

Leden je tím nejvhodnějším časem, kdy si můžeme udělat inventuru toho, co bychom rádi na své zahradě, lodžii, balkoně či jiné venkovní ploše, udělali lépe. Je čas rozplánovat si nejen to, jaké rostlinky si zasadíme a zasijeme (čas setí se nabízí již v únoru), ale také překontrolovat, jestli nám v pořádku přežívá zimu zahradní nábytek a vše, co s jarem potřebujeme.

russian-winter-4329441_640

Možná to nebudeme muset kupovat nové, ale přece jen - lednové mrazy jsou nevyzpytatelné a je lépe si něco ověřit dvakrát než vůbec a přidělat si tak zbytečné výdaje s jarem.

Leden je čas zimního spánku, ovšem mysl nelenoší!

Na rýč, hrábě a motyčky je ještě čas, ale čas lednového zimního spánku můžeme využít k tomu, že si jednoduše všechno, co chceme tuto zahradnickou a letní sezónu mít a užít si, představíme.

Čas zahradních plánů na záhonku:

- projděte si zahradnické eshopy a jejich nabídku stromků, keřů a hlíz, pokud něco takového na zahrádce či v nádobách plánujete.

TIP: Rok od roku je stále lepší a zajímavější  nabídka sloupovitých ovocných stromů, stromků zakrslých či vhodných pro nádobové pěstování. Také sortiment exotických rostlin je stále pestřejší (fíkovníků už zdaleka není jen pár druhů, různá ovoce, mučenky, kiwi, kříženci malin, jahod, ostružin, broskví i meruněk). Třeba Vás zaujme něco naprosto dokonalého a neodolatelného!

- kde je třeba vylepšit zeminu? Kam přidat rašelinu, kam kompost, kam humus, kde více vápna?

- neplánujete na zahradě něco zcela nového? Je spoustu času na vybírání dekorací, shánění kamenů na skalku apod... zakládání rybníčku.

Čas kontroly zahradní techniky a nábytku:

Co nejvíce trpí zimním skladováním?

- slunečníky, textilie (ty by neměly vůbec přijít do styku s mrazem, neboť rychle křehnou)

- zahradní nábytek z bambusu, ratanu (musí-li být v místě, kde mrzne, obalte ho textilií, aby byl chráněn co nejvíce - případně i před větrem a vlhkem)

- dřevěný nábytek, lavičky (naplánujte nátěry, je-li to třeba, a chraňte dřevo před zimní vlhkostí a větrem, opět je dobrý buď igelit, nebo textilie)

Foto: Pixabay

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565