!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Kolik obsahuje káva kofeinu a jak to poznat?

Každý typ i druh kávy obsahuje jiné množství kofeinu. Obecně platí, že větší obsah kofeinu obsahuje káva robusta (větší oválná zrna)  a to asi 2 - 3 x více než arabica (menší, světlejší kulatá zrna).

coffee-g4d5490e30_640

Kofein se uvolňuje v první části filtrace, mezi prvními látkami.

Pro základní orientaci platí (236 ml šálek)

FIltrovaná káva (french press, moka konvička...) - 210 mg kofeinu

Espresso - 410 mg kofeinu

Turecká káva se sedlinou na dně - má kolísavý obsah kofeinu dle teploty vody, jakou je zalita, ale udává se, že obsah je až 4 x vyšší než u espressa.

Denní dávka kofeinu je okolo 400 mg, při vyšším příjmu kofeinu už můžeme pociťovat nepříjemné příznaky jako je nervozita, bolesti hlavy apod.

Co obsah kofeinu nemění?

Často nás může mást i informace o tom, co vlastně mění obsah kofeinu v kávě.  Pražení? Úprava? Nic z toho!

- způsob pražení a doba pražení obsah kofeinu  nemění, proto i zelená káva (nepražená) má stejně vysoký obsah kofeinu jako káva pražená.

Pražení mění jen váhu kávy a pak její použité množství. Silně pražená káva má lehčí zrnka než káva nepražená nebo jen středně pražená. A to stojí za základem těchto matoucích informací. Káva je stále stejná, různá je jen váha a tudíž i použité množství ve finální ingredienci.

Tak máte chuť na kávu?

My pro vás máme tip na výtečné kávovary pro jemnou kávu.

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení