Bez kávovaru: I tak lze udělat zajímavé kávy

Nemáte kávovar? Nevadí, i přesto můžete doma vyrobit zajímavé druhy kávy, z nichž některé budou chuťově kávovarové kávě velmi podobné. Záměrně vynecháme klasického turka a zaměříme se na dva diametrálně rozdílné způsoby přípravy kávy. Dvě kávy, které rozhodně vynikají!

Jednu pěkně ledovou pro horké letní noci.

Jednu dobroučkou a horkou pro zimní rána.

clock-gff3d94aae_640

Moka konvička

Zdánlivě nenápadný malý pomocník umí velmi dobře nahradit kávovar. Díky protlačované horké vodě se skrze mletou kávu uvolňuje lahodný nápoj do horní části konvičky, ze které nápoj pohodlně slijete. Pokud ji máte rádi s mlékem, určitě si i mléko ohřejte, případně našlehejte. Chuťově nejvíc připomíná kapučíno, kávu z dobrých kávovarových automatů. Porce takové kávy je 50 ml.

Za studena louhovaná káva

Když mletou kávu zalijete studenou vodou a necháte přes noc ( 16 - 24 hodin) vyluhovat v ledničce, získáte velmi jemně ochucený nápoj, který se hodí pro větší porce nápoje.  Kávu poté přelijte přes jemný cedníček nebo přefiltrujte a smíchejte s ochucením, které máte rádi. Tento typ kávy se hodí pro ochucení různých rostlinných mlék, kdy vynikne i jejich chuť, navíc pro studenou přípravu nápojů se hodí nejvíce.

Dobré a lahodné tipy:

- přidejte ke kávě ještě rozpustit karamelový bonbon.

- přidejte ke kávě strouhaný kokos

A výborný jemný karamelový nebo kokosový nápoj je na světě!

Rozdíl mezi teplou a studenou kávou?

Jsou mezi těmito dvěma kávami nějaké rozdíly? Studená i za tepla připravená káva má podobné účinky na zdraví z hlediska obsahu antioxidantů. Některé výzkumy ukázaly, že za studena připravená káva je šetrnější k žaludku, ale rozdíly v pH nebyly tolik výrazné, aby se to dalo paušalizovat. Ale pokud máte citlivý žaludek, pokusem se zastudena vylouhovanou kávou nic zkazit nemůžete.

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

 

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565