Kempování nadivoko? Ano, či ne? A jak?

Láká vás vyrazit jen tak kempovat bez kempu? Kempování „nadivoko“ není v ČR legální, a tudíž není možné jen tak někde v lese rozbít stan, tábořit, nebo zaparkovat karavan. Ale existují možnosti, jak si i tak užít svobody při soukromém kempování a přitom se vyhnout přeplněným hlučným oficiálním kempům.

kemping

Vždy se před každou vytipovanou oblastí dobře ptejte, informujte se o tom, jaké jsou konkrétní podmínky pro kempování.

Možnosti máme tyto!

Kdekoliv, se souhlasem majitele pozemku

Lze se tak teoreticky usídlit i v lese nebo na louce, pokud budete mít souhlas daného majitele pozemku. Je ale obecně zakázáno kempování v chráněných oblastech. Tato možnost se často využívá v obcích, na loukách, které patří soukromníkům, nebo někdo může přespat i něčí zahradě, pokud se s majitelem domluví.

TIP: Za tímto typem kempování běžte třeba za farmáři, zemědělci nebo… vinaři!

Minikempy

Malé kempy, které čítají sotva pár kousků turistů, mohou být také dobrou variantou, pokud se chcete vyhnout velkým centrum, zároveň však mít alespoň nějaké zázemí: Projděte si jejich seznamy na internetu. A malý stan k tomu? Vyberte si ten náš od CountrySide a máte ho doma do druhého dne a můžete vyrazit. Nebo samorozkládací stan CountrySide, který ušetří tolik času a je malý a skladný.

 

Aby vše bylo v pořádku: Kde najdete zázemí?

Stellplazt jsou místa, na kterých si lze dobít baterie, načerpat vodu, vyřešit hygienické potřeby a zařízení. Lze tu i přespat. Tato dobíjecí místa pro karavany najdete roztroušené  po celé republice, hezkou mapičku opět najdete na netu. Některá místa jsou na hezkých místech jako jsou hory, zámky, hrady nebo sportovní areály, jinde se svlažíte třeba i sami v bazénu.

Už je to je samo o sobě dobrodružstvím a trávíte-li čas na cestách v karavanu, lze část cest trávit na těchto místech.

Pronájem karavanu?

Stan vám nestačí? Pak zkuste na léto pronájem karavanu, což vám dá neskutečnou svobodu a určitě i na těchto místech kempování nadivoko, budete mnohem mobilnější a svobodnější se základním zajištěním potřeb.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565