Kamera do auta: Dobrý pomocník pro nenadálé situace

Vybíráte autokameru? Pak jsme tu zrovna vhod! Záznamová kamera do auta i s nočním režimem je prvotně určena pro záznam kritických situací na silnici, a proto se jí také někdy říká černá skříňka. Ale můžete ji také využít pro záznam v době, kdy u auta nejste. Teoreticky tak můžete zaznamenat zloděje nebo zjistit, jakým způsobem bylo auto poškozeno na parkovišti.

mountain-road-1556177_640 (1)

Sama přepisuje záznam, a tak vlastně natáčí stále dokola, k dispozici tak máte stále čerstvé záznamy. Jsou i takové typy, kdy se sama kamera aktivuje při nárazu, a to třeba i v případě, že ji necháte v autě na parkovišti a někdo vás při parkování nabourá. Tomu se říká „parkovací režim“ a je to velice praktická záležitost!

 

A ještě něco důležitého na závěr!

My jsme se ale podívali i na právní úhel pohledu na používání autokamer. Zásady jsou dvě:

  1. kamera nesmí omezovat výhled řidiče, takže ji pečlivě instalujte podle návodu do správných míst.
  2. Záznam je určen pouze pro soukromé účely, nesmíte ho šířit dál například na internetu. A pokud byste přece jen chtěli, musíte mít záznam upravený tak, aby obličeje lidí byly rozmazané.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565