Jak vybrat zahradní nábytek? S námi v pohodě a jednoduše.

Vybíráte nábytek na novou zahradu? Nebo dosloužil starý a vy teď přemýšlíte jakým jej nahradit?

Napsat jeden článek o výběru nábytku není jen tak. Zjistili jsme, že je tolik aspektů a tolik druhů, že shrnout je do jednoho dílu je nemožné. Proto jsme si pro vás připravili malou sérii na toto téma a doufáme, že pro vás každý díl bude přínosem.

V prvním díle se budeme věnovat základním kritériím, které jsou rozhodující pro výběr.

Abychom vám ulehčili rozhodování, dali jsme dohromady jejich souhrn.

blog

 

Hlavní rozhodující kritéria:

Cena – nebudeme si lhát, cena je jedním z hlavních aspektů. Je tedy důležité určit si cenové rozmezí, které jsme ochotni do zahradního nábytku investovat. Samozřejmě, dají se najít sestavy v různých e-shopech a kamenných prodejnách, kde cenový rozdíl bude i třeba v řádu tisíců, ale za dva tisíce se určitě nevejdeme do cenového rámce ratanové soupravy pro 12 lidí.

Vzhled – když už věnujeme čas a úsilí do rozhodování, je jisté, že celkový vzhled je důležitý. Máte rádi přírodní materiály? Nebo plastovou modernu? Co se hodí do celkového konceptu vaší zahrady, terasy, či balkónu?

Velikost – opět důležitý fakt, který je většinou přímo úměrný ceně. Je důležité si uvědomit počet stálých uživatelů zahradního nábytku. Dle počtu volit velikost stolu a počet sedátek. Ideální je, když jsou prodejná i sedátka samostatně pro případ návštěv, či změny počtu stálých uživatelů.

Uskladnění – uskladněním na zimu značně prodlužujete životnost nábytku. Každého, bez výjimky. Ale nejedná se jen o sezónní uskladnění. Například nábytek s polstry nebo ratan se musí skrýt i před deštěm, případně větrem. Máte takové místo, kam můžete i během sezóny části, případně celý nábytek schovat?

Životnost – správným zacházením a péčí můžete životnost nábytku značně prodloužit a nebo samozřejmě zkrátit. Především materiál určuje, jakou péči bude váš budoucí nábytek vyžadovat.

Údržba – také nezanedbatelný aspekt při rozhodování. Některým druhům stačí ostříkat hadicí, jiné musíte lakovat nebo třeba prát textilie.

Toto jsou ty nejdůležitější vlastnosti, které rozhodují. V dalším díle si popíšeme jak které druhy zahradního nábytku obstojí v různých disciplínách.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565