Jak vhodně rozčlenit zahradu

Ať máte doma velkou nebo menší zahradu, určitě uvažujete, jak ji rozčlenit. Taková zahrada by měla mít spoustu zeleně a zároveň možnost posezení s přáteli.

Pokud vlastníte menší pozemek, je třeba uvažovat spíše vertikálně. Záhony by neměli být rozprostřené do šířky. Nabízí se možnost pěstování v truhlíkách a květináčích. Zahrada by se neměla obejít bez bylinek a koření. Pažitku, bazalku, oregano, tymián a vše, co byste chtěli pěstovat, může růst jak na zemi v ozdobných květináčích, tak zavěšené někde výš. Co byste řekli na podobu menšího dvorku, kde není tráva, o kterou je třeba se stále starat. Zahradu můžete nechat vydláždit, použít cihly nebo kamenné nášlapy.

zahrada (2)

S větší zahradou máte více možností. Zároveň s tím přichází více starostí a práce. Sekání trávy, zastřihávání stromů a keřů. Zeleň si zde ale můžete rozmístit, jak je libo.

Na každé zahradě je třeba naplánovat i koutek pro sebe a přátele. Nejspíše by takový koutek měl být blízko vchodu u domu. Můžete ho tak zastřešit prodlouženou střechou domu nebo postavit altánek. Zahradní nábytek by měl splývat se stylem vaší zahrady. Nabízí se možnost ratanových sestav, z kterých čiší každodenní odpočinek nebo dřevěných sestav, lehko přenosných pro nárazové posezení.

finiš

Ti z vás, kteří na své zahradě neuvažujete o žádném posedávání s přáteli a chcete zde mít chvilky jen pro sebe, je báječné umístit do prostoru zahradní lavici. Nepotřebujete tak žádné úpravy dlažby. Lavičce stačí místo v zahradě, kde je krásný výhled do okolí nebo na nebe.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565