Sleva 10% na veškeré bazény a bazénové příslušenství značky Planet Pool po zadání kódu PP23

Jak vhodně rozčlenit zahradu

Ať máte doma velkou nebo menší zahradu, určitě uvažujete, jak ji rozčlenit. Taková zahrada by měla mít spoustu zeleně a zároveň možnost posezení s přáteli.

Pokud vlastníte menší pozemek, je třeba uvažovat spíše vertikálně. Záhony by neměli být rozprostřené do šířky. Nabízí se možnost pěstování v truhlíkách a květináčích. Zahrada by se neměla obejít bez bylinek a koření. Pažitku, bazalku, oregano, tymián a vše, co byste chtěli pěstovat, může růst jak na zemi v ozdobných květináčích, tak zavěšené někde výš. Co byste řekli na podobu menšího dvorku, kde není tráva, o kterou je třeba se stále starat. Zahradu můžete nechat vydláždit, použít cihly nebo kamenné nášlapy.

jak-rozclenit-zahradu-1

S větší zahradou máte více možností. Zároveň s tím přichází více starostí a práce. Sekání trávy, zastřihávání stromů a keřů. Zeleň si zde ale můžete rozmístit, jak je libo.

Na každé zahradě je třeba naplánovat i koutek pro sebe a přátele. Nejspíše by takový koutek měl být blízko vchodu u domu. Můžete ho tak zastřešit prodlouženou střechou domu nebo postavit altánek. Zahradní nábytek by měl splývat se stylem vaší zahrady. Nabízí se možnost ratanových sestav, z kterých čiší každodenní odpočinek nebo dřevěných sestav, lehko přenosných pro nárazové posezení.

jak-rozclenit-zahradu-2

Ti z vás, kteří na své zahradě neuvažujete o žádném posedávání s přáteli a chcete zde mít chvilky jen pro sebe, je báječné umístit do prostoru zahradní lavici. Nepotřebujete tak žádné úpravy dlažby. Lavičce stačí místo v zahradě, kde je krásný výhled do okolí nebo na nebe.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565