Jak ušetřit při nákupu oblečení

nákup oblečení

Výdaje na oblečení patří v mnoha domácnostech k nejvyšším a to hlavně v případech, kdy má domácnost více členů. Musíte totiž pak kupovat oblečení nejen pro sebe, ale například i pro děti, u kterých se musí jednotlivé kusy poměrně často obměňovat. Jak tedy při nakupování oblečení co nejvíce ušetřit?

Základem je nakupovat ve výprodejích. I když mnoho lidí výprodeje záměrně přehlíží, protože si myslí, že v těchto sekcích naleznou jen podřadné zboží často nevalné kvality, v mnoha případech tam najdete naprosto skvělé kousky, které jsou naprosto bezvadné a jen čekají na to, až si je někdo zakoupí za zlomek původní hodnoty. Typicky se jedná o sezónní a trendové oblečení, u nichž se skutečná cena projeví právě až při výprodeji. Nejlepší je nakupovat na konci léta a také v lednu. Oblečení na zimu doporučujeme nakupovat právě v létě, kdy mnoho řetězců vyprodává kolekci z minulé sezony často až se 70% slevou. A to se například u zimní bundy za 1500 Kč už opravdu vyplatí!

Vyzkoušejte také nakupování oblečení přes internet. Mnoho Čechů z toho má obavy, nicméně je nutno podotknout, že jde o obavy naprosto zbytečné a nakupování oblečení přes internet je v dnešní době mnohem levnější, rychlejší a také pohodlnější. Obchody mají velmi často možnost nechat si zboží zdarma přivézt na kamennou pobočku a tam nezávazně vyzkoušet a případně jej tam koupit za internetovou cenu. Najdete i takové obchody, u kterých si můžete objednat oblečení až domů a poštovné neplatíte vůbec. A to ani při případném vrácení, protože v krabici najdete štítek, který v případě vrácení jednoduše nalepíte znovu na krabici a s tou se jen zastavíte na poště.

Pokuste si také udělat pořádek ve všem oblečení, které vlastníte. Je totiž možné, že vlastníte mnoho oblečení, o kterém už ani nevíte a to vám zbytečně leží ve skříních. Nebo hůř, znovu si jej koupíte (nebo jeho alternativu), a to představuje další zbytečný výdaj. Projděte si tedy všechny skříně a šaty pečlivě přeskládejte. Snažte se svému šatníku dát nějaký systém tak, aby se vám v něm oblečení rychle a hlavně pohodlně vybíralo.

Zkuste si také jít na nákup jen s omezenou částkou v hotovosti a kreditní kartu nechte pro jednou doma. Najednou budete omezeni rozpočtem, kterým disponujete v hotovosti, a nebudete si moct koupit vše, co se vám líbí a tím pádem nebudete ani zbytečně utrácet. Zkrátka si koupíte jen to, co opravdu potřebujete. Vyzkoušejte, opravdu to funguje.

Autor: Nejlevnější Zboží.cz

 

Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565