!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Jak ušetřit při mytí nádobí

mytí nádobí_1

Nádobí myjeme všichni. Někdo myje nádobí klasicky v ruce, jiný zase používá myčku. Už dávno bylo prokázáno, že mytím nádobí v myčce můžete ušetřit jednak mnoho peněz, ale také času. Ne všichni si ovšem mohou myčku dovolit a i když se vám investovaná částka, kterou do myčky vložíte po čase vrátí, pro mnoho rodin se jedná o tak velký finanční výdaj, že o jejím pořízení ani neuvažují. Jak tedy při mytí nádobí opravdu ušetřit tak, aby jste úsporu na vašich účtech opravdu zaznamenali?

V první řadě je nutné říct, že mytí nádobí pod tekoucí vodou se nevyplatí a jedná se o jeden z nejhorších možných způsobů mytí nádobí. Při průměrném mytí totiž při jedné várce nádobí které myjete pod tekoucí vodou spotřebujete až 120 litrů vody, což je z hlediska účtů za vodu a elektrickou energii hotová katastrofa. Pokud budete mýt nádobí v napuštěném dřezu, průměrně spotřebujete přibližně 50 litrů vody. To je sice o mnoho lepší než mytí pod tekoucí vodou, nicméně pořád to není ono. V případě, že si ale pořídíte myčku na nádobí, spotřeba vody se dramaticky sníží. Většinou se uvádí, že myčka si vystačí pouze s 10 litry vody na jedno umytí, což je oproti původním 120 litrům při mytí pod tekoucí vodou značná úspora, kterou poznáte na ročním vyúčtování za vodu.

Jak ovšem ušetřit za vodu v případě, že nechcete pořizovat myčku? I pro vás existuje pár jednoduchých tipů, kterých se můžete držet a díky nim můžete značně ušetřit. Prvním z nich je kontrola všech vodovodních baterií a kohoutků v domácnosti. Kohoutky totiž velmi často trpí netěsnostmi a těmi pak prosakují kapky vody. Zbytečně můžete tak můžete „prokapat“ mnoho litrů ročně, které budete muset ve finále zaplatit úplně zbytečně.

Dalším tipem je nákup takzvaného perlátoru. Jedná se o malé šikovné zařízení, které je umístěné na konci vodovodní baterie. Toto zařízení má za úkol mísit vodu se vzduchem a díky tomu se snižuje její spotřeba až o 50 %. Provzdušněný vodní proud má totiž větší objem, takže si ani nevšimnete, že myjete a zároveň šetříte vodou. Čeho si ale určitě všimnete, budou nižší částky na účtech za vodu.

Vodu můžete ušetřit i při oplachování ovoce nebo zeleniny. Stačí ji zachytit do misky a následně ji můžete využít například pro zalévání květin. Způsobů, jak tuto vodu využít je ale mnohem více, pokud se zamyslíte, určitě přijdete na další.

 

Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení