!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Jak se starat o pokojové rostliny v horkých dnech

Horké dny nesvědčí lidem, zvířatům, ani pokojovým rostlinám. Možná snad s výjimkou těch tropických. Ale často i vlastní ochranou před horkem květinám zatápíme ještě víc než léto samotné. Myslet bychom měli především na dostatek světla, ale i správnou zálivku. Do sluncem vyprahlých květináčů studená voda nepatří, stejně tak rosení může popálit listy rostlin ve chvíli, kdy na kapičky vody začne svítit sluníčko a působí jako maličká lupa. 

grass-2534801_640

Chybějící světlo

Proti vedru a pražícímu slunci se často chráníme zatažením závěsů a žaluzií. To ale nemají rády rostliny, kterým pak chybí denní světlo. Když to jen trochu jde, například s večerem, žaluzie jim roztáhněte. 
Také znovu očistěte listy od prachu. Umožníte tak rostlinám vstřebávat maximum možného světla, zaprášené listy mají výrazně sníženou schopnost vnímat světlo, které v létě potřebují, protože se podle něj řídí jejich biorytmus. 

Alespoň jednou týdně je otírejte navlhčeným hadříkem. 

Chybějící vláha

Pravidelná zálivka by měla být v horku častější, rostliny na případný nedostatek vláhy často upozorní samy svěšením listů. Nezapomínejte na intenzivní hnojení, napište si k rostlinám například lísteček s rozpisem hnojení. V létě mají krásné předpoklady růstu, je škoda toho nevyužít. Na letní hnojení zapomínáme mnohem raději a snadněji než na jarní.

Chybějící vzduch 

I květiny potřebují proudící vzduch. Horko v zavřeném bytě může zvyšovat i vzdušnou vlhkost, pokud jste rostliny dostatečně zalili, nebo přelili. Je to typická situace po odjezdu na dovolenou. Domů se pak vracíte, vyvětráte, zalijete a postupně zjistíte plísně (nebo houby) v květináčích. Problém se vyskytuje v menší míře než například na podzim při obecně vyšší vzdušné vlhkosti, ale přesto není vyloučený. Větrání a občasný letní vlahý průvan od oken rostlinám nevadí a působí i proti škůdcům, pro které je vyvětraný lísteček méně přitažlivý než ten hezky schovaný v horku a suchu.

POZOR: Výjimku tvoří klimatizace. Z jejího dosahu odstraňte dočasně všechny pokojovky, závany chladného vzduchu dokáží rostliny spolehlivě zničit. 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení