!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Jak omezit námrazu v lednici a mrazničce?

Dnešní chladničky už sice nabízejí beznámrazové systémy, ale přesto, sem tam problém nastane a nejvíce trpí mrazničky. Jak omezit nánosy jinovatky a ledu? Máme tu pro vás pár tipů a triků, jak si intervaly velkého čištění a odmrazování chladících přístrojů obecně prodloužit.

Některé známe a dodržujeme:

Mrazák neotvírat na déle než je nutné. To ostatně platí i u chladniček.

ice-1495353_640

Ale pak je tu pár tipů, které ne vždy každému dojdou a ve výsledku hrají velkou roli:

Nic výrazně teplejšího!

Aneb, do mrazničky dávejte k zamrznutí jen to, co bylo dokonale zchladlé v chladničce. Do chladničky zase jídlo a potraviny, které jsou minimálně zchladlé na pokojovou teplotu. Nejvíce páry a teplotních výkyvů, díky kterým vzniká námraza, se tvoří ve chvíli, kdy mají vkládané potraviny výrazněji vyšší teplotu než je teplota v přístroji.

Dobře zabalené!

Zejména u mrazniček platí, že jídlo by mělo být buď dobře zabalené, nebo v utěsněných nádobách. Přece jen v každé potravině je něco vlhkosti a ve chvíli, kdy necháte něco jen tak v mrazu nebo v netěsnícím obalu, vlhkost z potraviny kondenzuje, potravina se v podstatě suší mrazem, čímž se znehodnocuje a vlhkost koluje v mrazáku a namrzá tam, kde nemá.

Dobré těsnění je základ!

Často na mrazničkách i chladničkách jako první odejde i těsnění. Vyplatí se ho nechat opravit. Někdy je velmi namrzající mrazák jen výsledkem špatného těsnění. Po opravě bude zase jako nový.

Nepřekládejte dvířka!

To souvisí trošku i s tím těsněním. Někdy se nám ochodí nebo odchlípne proto, že příliš nakládáme do zásobníků na dvířkách. Přístroj sice zavřeme, ale je to natěsno a tím poté zkraje nepozorovatelně trpí právě těsnění, které se potom dříve opotřebuje a začne odchlipovat.

Využívejte funkce, které se o námrazu postarají!

Některé ledničky mají různé „frost“ nebo „party“ funkce, díky kterým lze přece jen do chladničky či mrazničky vložit něco s vyšší teplotou a beznámrazová lednice se o to postará – rychle zchladí a odvede přebytečnou páru do prostoru tak, aby se v lednici či mrazáku nesrážela. Využívejte tyto funkce, protože čím méně páry, tím méně námrazy.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení