Jak omezit námrazu v lednici a mrazničce?

Dnešní chladničky už sice nabízejí beznámrazové systémy, ale přesto, sem tam problém nastane a nejvíce trpí mrazničky. Jak omezit nánosy jinovatky a ledu? Máme tu pro vás pár tipů a triků, jak si intervaly velkého čištění a odmrazování chladících přístrojů obecně prodloužit.

Některé známe a dodržujeme:

Mrazák neotvírat na déle než je nutné. To ostatně platí i u chladniček.

ice-1495353_640

Ale pak je tu pár tipů, které ne vždy každému dojdou a ve výsledku hrají velkou roli:

Nic výrazně teplejšího!

Aneb, do mrazničky dávejte k zamrznutí jen to, co bylo dokonale zchladlé v chladničce. Do chladničky zase jídlo a potraviny, které jsou minimálně zchladlé na pokojovou teplotu. Nejvíce páry a teplotních výkyvů, díky kterým vzniká námraza, se tvoří ve chvíli, kdy mají vkládané potraviny výrazněji vyšší teplotu než je teplota v přístroji.

Dobře zabalené!

Zejména u mrazniček platí, že jídlo by mělo být buď dobře zabalené, nebo v utěsněných nádobách. Přece jen v každé potravině je něco vlhkosti a ve chvíli, kdy necháte něco jen tak v mrazu nebo v netěsnícím obalu, vlhkost z potraviny kondenzuje, potravina se v podstatě suší mrazem, čímž se znehodnocuje a vlhkost koluje v mrazáku a namrzá tam, kde nemá.

Dobré těsnění je základ!

Často na mrazničkách i chladničkách jako první odejde i těsnění. Vyplatí se ho nechat opravit. Někdy je velmi namrzající mrazák jen výsledkem špatného těsnění. Po opravě bude zase jako nový.

Nepřekládejte dvířka!

To souvisí trošku i s tím těsněním. Někdy se nám ochodí nebo odchlípne proto, že příliš nakládáme do zásobníků na dvířkách. Přístroj sice zavřeme, ale je to natěsno a tím poté zkraje nepozorovatelně trpí právě těsnění, které se potom dříve opotřebuje a začne odchlipovat.

Využívejte funkce, které se o námrazu postarají!

Některé ledničky mají různé „frost“ nebo „party“ funkce, díky kterým lze přece jen do chladničky či mrazničky vložit něco s vyšší teplotou a beznámrazová lednice se o to postará – rychle zchladí a odvede přebytečnou páru do prostoru tak, aby se v lednici či mrazáku nesrážela. Využívejte tyto funkce, protože čím méně páry, tím méně námrazy.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565