Jak na EFEKTIVNÍ vysávání za minimum času?

Nikdo nechce trávit vysáváním věky. Vyvarujete-li se základních chyb, mezi které patří třeba i to, že příliš zbrkle a bez rozmyslu s vysáváním spěcháme, stane se vysávání efektivním a zabere vám ve výsledku méně času a výsledky budou mnohonásobně lepší. A dostaneme se k tomu nežádoucímu spěchu.

carpet-2935773_640

PÁR ZÁKLADNÍCH TIPŮ, JAK LUXOVAT KVALITNĚ A RYCHLE

Používejte oboustranný pohyb. Nestírejte koberec jen jedním směrem, jeďte kolmo nahoru a dolů: ušetříte čas a zefektivníte vysávání. Špína se schovává za oběma směry kobercového chlupu, je tedy třeba použít oba směry.

Bezsáčkový vysavač: Ušetříte díky tomu,že nemusíte nakupovat sáčky na odpad. Vyplatí se zejména tehdy, když víte, že kvůli například zvířecím chlupům nebo zatížené domácnosti, naplníte sáček na dvě nebo tři vysávání. Někdy máme sklony odkládat vysávání proto, že sáček už je skoro plný a nechce se nám do obchodu pro nový.

Udržujte sáček nebo prostor pro nečistoty čistý: Už jen málo ucpaný, nebo už téměř plný zásobník prachu totiž silně snižuje sací výkon a rázem místo dvou potažení po jednom místě potřebujete čtyři pět i víc. Schválně si to zkuste. Když vysavač vysává jako drak, je všechno ve chvilce hotové, než když s nízkým sacím výkonem nejste nikdy hotovi. A také pravidelně kontrolujte filtry a dle návodu výrobce je čistěte.

Nepospíchejte, není kam. Když budete spěchat rychlými pohyby, bude vysávání povrchní. Zpomalte pohyb a uvědomte si, že vzduch potřebuje jednu nebo dvě vteřiny, aby se prodral až ke dnu koberce, a tak pojíždějte vysavačem raději pomaleji, ale o to efektivněji. Ve výsledku tak budete rychleji hotovi.

Vysávejte pravidelně: Ušetříte si tím pohled na postupně ničený koberec. I když zatím vypadá čistě, nečistoty se hromadí a když budete luxovat pravidelně i viditelně čistý koberec, zvýšíte mu životnost.

Pozor na rohy a škvíry: Nejrůznější nástavce na úzké prostory nejsou u vysavače jen pro případ nouze nebo generální rekonstrukce bytu, ale pro chvíle, kdy sem tam je vhodné vzít „úzké vysávání“ a vyluxovat rohy koberců a místností a nejrůznější škvíry. Často v nich zůstává prach a špína, která se pak cirkulací vzduchu při pohybu v místnosti nebo větráním znovu rychle rozlézá po prostoru.

Čistěte kartáče na hubici, často se na ně totiž namotávají chlupy, srst a pohromou jsou pak dlouhé vlasy. Pokud nerotují a nepohybují se tak, jak mají, vysávání ztrácí kus své mechanické síly a je méně efektivní. Stačí vzít párátko a pečlivě vyšťourat jednotlivé chomáče a vybrat je. Vyplatí se to.

A JEŠTĚ PÁR TIPŮ NAVÍC

Ztracená drobnost? Pomůže punčocha!

Někdy se stane, že něco ztratíte a omylem vysajete. Kousek hračky, náušnice, závit od náušnice, šroubek… máme-li bezsáčkový vysavač, můžeme v kopě nepořádku posléze věc najít, ale je tu ještě jedno řešení. Navlékněte přes ohebnou hubici vysavače silonovou ponožku nebo kousek punčochy a běžně vysajte. Věc (ale i všechen nepořádek) by se vám měla zachytit před punčochou a snadno ztracenou věci najdete.

Mějte rádi svoje záda

Neohýbejte se. Využijte teleskopických trubek a nastavte si ji tak, abyste se ohýbat nemuseli. A bez bolesti zad budete i raději vysávat!

TIP: Chcete si u nás vybrat vysavač? Můžete, zde je pár DOBRÝCH KOUSKŮ

 

.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565