Dětský pracovní kout? Oblé hrany, lampička a zády ke zdi

Víte, že podle feng-shui by pracovní stůl pro děti měl mít oblé hrany? Takový stůl je příjemnější, bezpečnější a raději k němu zasedneme, než ke stolu s ostrými hranami nebo dokonce ke stolu pokrytým sklem. Co ještě při organizaci pracovního a psacího stolu hraje v dětském pokoji roli?

desk-1574669_640

Je pevný a bezpečný?

Všimněte si, že když dáte dětem na výběr, většinou podvědomě míří ke stolům, které jsou robustní, masivní, pevné, než ke stolkům zdánlivě elegantním, tenkonohým, na pohled křehkým. Při výběru musíme počítat s tím, že si ním nebude vždy zacházeno v rukavičkách a někdy si na něj dokonce i někdo sem tam sedne. Pevnost a stabilnost je tady prvořadým parametrem a nesmí být z těch, které se hned rozvrzají, nebo se dokonce začnou viklat.

V pokoji by měl být klid

Pocit klidu, bezpečí a útulnosti je pro děti prvořadým. Podle odborníků na feng-shui se to odráží následně i na psychice dětí a nejvíce škodí pocit chaosu, neuspořádanosti, nepraktičnosti, stejně nevhodné je umístění pokoje v hluku, ve znečištěném prostředí, třeba nad hlavní silnicí apod. Můžeme-li si tedy vybírat, takovým místům se vyhýbáme.

Pracovní stůl v zóně neutrální určené pro studium

Pracovní stůl by měl být umístěn stranou od akční zóny, dokonce by od ní měl být i nějakým alespoň symbolickým způsobem oddělen, například zástěnou, knihovnou, postelí, aby se pozornost uklidnila a nebyla upoutávána akčnějšími částmi pokoje. Také se říká, že ve studijní zóně je dobře, když má dítě ze svého místa výhled na dveře do pokoje – aby tu byl pocit přehledu o dění kolem sebe a nevznikal nepříjemný pocit, že ho někdo zezadu překvapí ve chvíli, kdy se soustředí. Ideální je, a to i v případě pracoven pro dospělé, mít za zády pevnou zeď pro pocit opory.

Udržujte na stole pořádek a pravidelně stírejte prach, ať energie proudí a je stále čistá a svěží.

Světlo z lampičky je lepší než přímé slunce

Z hlediska osvětlení nemusíte sázet jen na sluneční světlo, to se z hlediska feng-shui ani příliš slunečního světla nedoporučuje, zírání přímo do okna je dokonce rušivé, ale vhodná je kvalitní lampička a spíš pocitově „komornější“ prostředí, jež umocňuje soustředění.

Dejte na vlastní pocit!

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565