!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Ideální podlaha? Dřevo a hnědá barva...

Kvalitní podlaha je prostě základ. Uzemňuje nejen vše, co doma máme, ale silně působí i na naši psychiku. Dotýkáme se jí, poskytuje nám oporu, je základem celé domácnosti. Jaká je nejlepší a jak o ni nejlépe pečovat? Vyplatí se pravidelný úklid, nebo máme nějaké možnosti, jak si práci ulehčit?

floor-2228277_640

Jeden domov může zůstat úplně stejný, ale naprosto rozdílně bude pocitově působit na psychiku člověka, když v něm necháte  nekvalitní podlahu, hrbolatou nebo poskládanou z různých nesourodých materiálů, staré otrhané koberce, a naprosto jinak bude působit, bude-li interiéru vévodit sourodá kvalitní podlaha z příjemných materiálů.

Nejlepší materiál? Jednoznačně dřevo

Mnozí odborníci se shodují, že ideální podlahou je ta dřevěná. I podle feng-shui je dřevo preferováno i v nábytku, protože v sobě soustřeďuje tekoucí pozitivní energii, a dokonce platí, že čím tvrdší dřevo, třeba dubová, tím více pozitivní energie v něm je. Tím více "života" do interiéru vneseme.

Žádný prach a roztoči

Dřevěné podlahy v sobě nekumulují prach a roztoče a údržba je jednodušší než údržba koberců. Uvítáte to v případě, že máte doma nějaké zvířátko, protože chlupy a prach se při každodenním úklidu odstraňuje mnohem účinněji, než třeba z koberců, kde hrozí dvě nevýhody: prach a nepořádek padá do chlupu koberce, chlupy se zamotávají a vše se stává těžce odstranitelným. A protože se toho v koberci docela hodně schová, nenutí nás to uklízet pravidelně a množství prachu se kumuluje.

Jaká by měla být podlaha pro ČLOVĚKA?

Jaký typ podlahy tedy působí na lidskou mysl nejpozitivněji? Vrátíme-li se k přírodě, usoudíme, že ideální jsou podlahy v barvách zemitých, případně světlejších, například jako písek. Hnědé a okrové podlahy působí nejlépe a nepřirozeněji. Podvědomě opatrněji se pohybujeme po černých nebo velmi světlých podkladech a pozornost se zvyšuje i při pohybu po barevných kobercích.

Rozhodně by měla být rovná a přechody mezi materiály, prahy, koberce, hladké podlahy, by měly být jasně viditelné i při letmém pohledu.

Kamenné podlahy se hodí pro akčnější části domu, terasy, venkovní části, případně chodby a kuchyně. Ale odpočinková zóna má být měkká, jemná, dřevěná, s pocitem tepla pod nohama.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení