Ideální podlaha? Dřevo a hnědá barva...

Kvalitní podlaha je prostě základ. Uzemňuje nejen vše, co doma máme, ale silně působí i na naši psychiku. Dotýkáme se jí, poskytuje nám oporu, je základem celé domácnosti. Jaká je nejlepší a jak o ni nejlépe pečovat? Vyplatí se pravidelný úklid, nebo máme nějaké možnosti, jak si práci ulehčit?

floor-2228277_640

Jeden domov může zůstat úplně stejný, ale naprosto rozdílně bude pocitově působit na psychiku člověka, když v něm necháte  nekvalitní podlahu, hrbolatou nebo poskládanou z různých nesourodých materiálů, staré otrhané koberce, a naprosto jinak bude působit, bude-li interiéru vévodit sourodá kvalitní podlaha z příjemných materiálů.

Nejlepší materiál? Jednoznačně dřevo

Mnozí odborníci se shodují, že ideální podlahou je ta dřevěná. I podle feng-shui je dřevo preferováno i v nábytku, protože v sobě soustřeďuje tekoucí pozitivní energii, a dokonce platí, že čím tvrdší dřevo, třeba dubová, tím více pozitivní energie v něm je. Tím více "života" do interiéru vneseme.

Žádný prach a roztoči

Dřevěné podlahy v sobě nekumulují prach a roztoče a údržba je jednodušší než údržba koberců. Uvítáte to v případě, že máte doma nějaké zvířátko, protože chlupy a prach se při každodenním úklidu odstraňuje mnohem účinněji, než třeba z koberců, kde hrozí dvě nevýhody: prach a nepořádek padá do chlupu koberce, chlupy se zamotávají a vše se stává těžce odstranitelným. A protože se toho v koberci docela hodně schová, nenutí nás to uklízet pravidelně a množství prachu se kumuluje.

Jaká by měla být podlaha pro ČLOVĚKA?

Jaký typ podlahy tedy působí na lidskou mysl nejpozitivněji? Vrátíme-li se k přírodě, usoudíme, že ideální jsou podlahy v barvách zemitých, případně světlejších, například jako písek. Hnědé a okrové podlahy působí nejlépe a nepřirozeněji. Podvědomě opatrněji se pohybujeme po černých nebo velmi světlých podkladech a pozornost se zvyšuje i při pohybu po barevných kobercích.

Rozhodně by měla být rovná a přechody mezi materiály, prahy, koberce, hladké podlahy, by měly být jasně viditelné i při letmém pohledu.

Kamenné podlahy se hodí pro akčnější části domu, terasy, venkovní části, případně chodby a kuchyně. Ale odpočinková zóna má být měkká, jemná, dřevěná, s pocitem tepla pod nohama.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565