Jak mít ráno hezčí den (pár zvyků, které trvají pár vteřin, ale pomáhají)

Mít ráno hezký začátek dne, kdo by to nechtěl. Dokonce je dokázáno, že jaká je naše první půlhodina po probuzení, tak se cítíme někde podvědomě celý den. Něco na tom možná je; stačí si to párkrát vyzkoušet. Několik naštvaných nebo vyděšených rán a celkově budete mít pocit, že vaše celé dny stojí za starou belu.

coffee-2608864_640

Pokus může ale být i opačným směrem: což takhle si záměrně pár rán vylepšit, schválně - jestli se to projeví i na naladění celého dne!

Máme pro vás pár tipů, které nezaručí stoprocentní fajn den, ale rozhodně ráno ulehčí. Za pokus to stojí. 

PRVNÍ KROK: Vyřaďte vše stresující.

 Mobil, zprávy, novinky, diskuze a všechno to, co si poutá naši pozornost a máme skoro pocit, že když nebudeme vědět, co se děje, o něco přijdeme.

-          Neobejdete-li se bez zpravodajství, stačí krátké zprávy v rádiu.

-          Připravte si maximum ranních povinností už večer (oblečení na druhý den, rozmyslet si snídani, svačiny), ale stačí i jen pouhé připravení si hrnečku na čaj nebo kávu na kuchyňskou linku.

DRUHÝ KROK: Něco pěkného v plánu! Co vám v malých troškách a minutkách udělá radost? Najděte si pár takových tipů a napište si celý seznam drobností, protože jak půjde čas, něco vás bude bavit, přestane a pak budete zase rádi, když si své oblíbenosti připomenete.

-          Přečíst si kousek oblíbené knihy nebo nové knihy

-          Nakreslit si malý obrázek, prostě jen tak

-          Protáhnout si tělo (nejlépe už v posteli)

-          Za pár ranních cviků bude tělo vděčné! A opravdu stačí 30 vteřin cvičení, věřte tomu!

-          Podívat se na kousek filmu či seriálu a každé ráno se na tuto svoji chvilečku těšit (ano, zabere to stejně času jako kontrola sociálních sítí)

-          Poslechnout si oblíbenou hudbu (ztiší nás to a zároveň povzbudí soustředění do celého dne)

TIPY: Takový přehrávač se může stát lepším společníkem než mobil. Můžete se každé ráno těšit na kávu. I půlminutka každé ráno na cvičebním trenažéru udělá za pár týdnů divy s tělem i psychikou. 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565