Jak dlouho se tvoří svaly a jak je udržet ?

Čím víc svalů budete mít, tím víc bude tělo spalovat a tím víc budete moci jíst! To je lákavé pro každého, kdo chce ze svého rosolovitého těla udělat něco pevnějšího: hezčího a efektivnějšího.

A ještě to svolení víc jíst!? Tak jak na to!

sports-ga4f21b105_640

 

Jenže jak dlouho trvá, než se svaly utvoří?

Trvá to dlouhé dny, týdny a měsíce. Záleží na tom, jakou máte tréninkovou zátěž. A rozhodně není třeba se přetěžovat a spěchat. Tvorba svalů je v jednoduchosti velmi bolestivý proces. A my vám s ním můžeme pomoci s cvičebními nástroji
Jen si to představte:

 

Namáhaný sval se zraňuje a v místech, kde je porušen se aktivují nové buňky, opravují se a množí a tím vznikají další svalové buňky. V  naprosté jednoduchosti se dá říci, že svaly jsou navyšované nové buňky, které vznikají tam, kde jim dáváme pořádně zabrat.

 

Svaly se tvoří obecně:

- zhruba 48 hodin po tréninku, je dobré tedy svaly nepřetěžovat trvale, pak nemají šanci se ani vytvořit

 

 

Jak pomoci tvorbě svalů?

Přiměřenou tělesnou zátěží. Určitě není dobré cvičit tak, že si nedokážete druhý den sednout, protože to neznamená, že sval se o to víc opraví a zvětší se. Zpevní se. Opak může být pravdou a svalová zranění mohou být vážnější: Ideální je postupná jemná zátěž, která vzniká pomalým procesem. 

 

Jak důležité je svaly udržovat?

Velice! Kdo vysadil trénink třeba na týden nebo dva, už cítí, že mu znatelně poklesla kondička. Čím jsme starší, tím snáze svaly odchází. A zase musíme začínat od začátku, dobrou zprávou ale je, že tělo už ví a tak nám návrat do kondice bude trvat mnohem méně než prvotní budování kondičky od nuly.

 

 Když vysadím trénink:

- v prvních dnech ubývá ze svalů voda a glykogen, zhruba po 10 dnech se začínají zmenšovat svalová vlákna

 

 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565