JABLKA NASLANO: Pojďte si udělat mlsné večeře!

Za chvíli se to kolem nás začne hemžit sladkými jablíčky až se přejíte štrúdlu, napadne vás, jestli jablíčka nelze využít také ve slaných receptech. Existuje pár dobrých a osvědčených kombinací, ze kterých je hřích (ne)vybírat. A rázem to doma bude vonět jinak, lákavě, jablíčkově a… večeře bude na světě.
Tak se na to pojďme podívat.

apples-2811968_640

Jablka a maso

Jablíčky se běžně plní drůbež nebo zvěřina. Jestli je přidáte pod maso a smícháte s bramborami, čímž vám vznikne parádní příloha (když přidáte ještě kousek dobré klobásky, božskému pocitu pak nic nezabrání), nebo jimi osolenými, okořeněnými (hřebíček, badyán) naplníte vnitřek drůbeže, či proložíte plátky masa, to je na vás – důležitá je ta kombinace šťavnatého masa a jablek, která se krásně snoubí a prolíná.

TIP: Jablka si rozumí i s kořením na divočinu, takhle můžete parádně upéct i domácí kachnu nebo kuře na stejný způsob. 

Jablka a játra

Speciální kombinace, kterou si zamilujete. Játra pečená v sádle nebo ve vlastní šťávě pořádně proložená jablky a bylinkami. Zkuste to!

Jablka a niva

Tady můžeme vplout do světa slaných koláčů. Na plech nebo stočené záviny – náplň z plátků jablek, vlašských ořechů a pořádné dávky nastrouhané nivy nikdy nezklame. Zkuste, už je vůně je nebeská!

TIP: I syrová strouhaná jablíčka se dobře hodí smíchat s nivou a ořechy a podávat jako pomazánku.

Jablka a červená řepa

V zapékaných pokrmech se výborně uplatní také kombinace červené řepy, bylinek, ořechů, pikantních sýrů a jablek. Chuť je podobná, nasládlá, takže si zrovna jablíčka s řepou parádně rozumí. 

Jablka a guláš

Napadlo by vás zahustit guláš nastrouhanými jablíčky? V pohodě! Guláš tím získá na jemné sladkosti i kyselosti a zároveň se jemně zahustí. Stačí půlka jablka na 2 litry guláše. A je hotovo! 

Jablka a klobásy

Jablka si dobře rozumí s pikantními, pálivými klobásami. Klobásy rozložte po pekáčku, doplňte jablíčky a stačí jen chvilka v troubě, než jablíčka změknou, a máte voňavou pálivou podzimní dobrotu. 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565