Fenomén Minecraft: Od záliby k úspěchu

Kdo nezná Minecraft, jako by nebyl! Sand-boxová hra proslula díky typické pixelové grafice a snad i příběhu jejího zakladatele. Svým způsobem jde totiž o pošetilý pokus nadaného programátora vytvořit vlastní hru. A ono se to chytlo, i když od toho snad ani nic nečekal! Každopádně  Minecraft doslova ovládl svět a když se rozhlédnete po české youtuberské scéně, tak mezi těmi nejlepšími je i pár hráčů právě Minecraftu.

Co na něm proboha všichni vidí? Ptají se často rodiče!

Jak tohle „těžařské řemeslo“ vzniklo?

Úspěch byl překvapením i pro samotného Marcuse Perssona, švédského programátora známého pod přezdívkou Notch (česky "zářez"). Ve volném čase po práci hrál různé hry a všechny ty pixely, budování, těžení spojil dohromady do jedné své vlastní vytvořené hry, kterou představil poprvé v květnu 2009 na youtube v jakési hrubé podobě. Vybudoval komunitu, její zájem byl stále podněcován i častými aktualizacemi hry, přičemž aktualizoval naprosté drobnosti nebo zajímavosti, což vzbuzovalo neustálou zvědavost a zájem hráčů. Popularita se zvyšovala, prodeje rostly, až jednoho dne Marcuse Perssona oslovila firma Valve, která od něj chtěla hru koupit a jeho zaměstnat. Odmítl a šel vlastní cestou, což se mu později vyplatilo a v roce 2011 vyšla oficiální verze Minecraftu. To už měl Notch svou vlastní firmu a zisky, které astronomicky rostly.

minecraft-1275065_640

V dubnu roku 2013 se prodalo celkem už přes deset milionů legálních kopií. Minecraft se hraje na tisícovkách online serverů, má tisíce různých úprava a modifikací, dalo by se říci, že na jeho vývoji nyní pracují i hráči sami.

Víte, že:

  • Marcus Persson má vlastně vystudovanou jen základní školu? Ze střední odešel, protože ho zcela pohltilo programování
  • Prožil jednoleté manželství, ale od roku 2012 je rozvedený

Jak vidíte, jak zvláštní je Minecraft, tak zvláštní je i jeho zakladatel.

Takže, milujete-li všechno to stavění hradů, měst a farem, bourání, vzájemné souboje a vymýšlení zcela nových projektů, vítejte ve světě Minecraftu. Ve světě „těžařského řemesla“, což je překlad tohoto anglického názvu. Co vytěžíte, to spotřebujete, s tím naložíte, to zužitkujete. Někdy to je opravdu makačka na hlavu, nemyslete si.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565