Fenomén Minecraft: Od záliby k úspěchu

Kdo nezná Minecraft, jako by nebyl! Sand-boxová hra proslula díky typické pixelové grafice a snad i příběhu jejího zakladatele. Svým způsobem jde totiž o pošetilý pokus nadaného programátora vytvořit vlastní hru. A ono se to chytlo, i když od toho snad ani nic nečekal! Každopádně  Minecraft doslova ovládl svět a když se rozhlédnete po české youtuberské scéně, tak mezi těmi nejlepšími je i pár hráčů právě Minecraftu.

Co na něm proboha všichni vidí? Ptají se často rodiče!

Jak tohle „těžařské řemeslo“ vzniklo?

Úspěch byl překvapením i pro samotného Marcuse Perssona, švédského programátora známého pod přezdívkou Notch (česky "zářez"). Ve volném čase po práci hrál různé hry a všechny ty pixely, budování, těžení spojil dohromady do jedné své vlastní vytvořené hry, kterou představil poprvé v květnu 2009 na youtube v jakési hrubé podobě. Vybudoval komunitu, její zájem byl stále podněcován i častými aktualizacemi hry, přičemž aktualizoval naprosté drobnosti nebo zajímavosti, což vzbuzovalo neustálou zvědavost a zájem hráčů. Popularita se zvyšovala, prodeje rostly, až jednoho dne Marcuse Perssona oslovila firma Valve, která od něj chtěla hru koupit a jeho zaměstnat. Odmítl a šel vlastní cestou, což se mu později vyplatilo a v roce 2011 vyšla oficiální verze Minecraftu. To už měl Notch svou vlastní firmu a zisky, které astronomicky rostly.

minecraft-1275065_640

V dubnu roku 2013 se prodalo celkem už přes deset milionů legálních kopií. Minecraft se hraje na tisícovkách online serverů, má tisíce různých úprava a modifikací, dalo by se říci, že na jeho vývoji nyní pracují i hráči sami.

Víte, že:

  • Marcus Persson má vlastně vystudovanou jen základní školu? Ze střední odešel, protože ho zcela pohltilo programování
  • Prožil jednoleté manželství, ale od roku 2012 je rozvedený

Jak vidíte, jak zvláštní je Minecraft, tak zvláštní je i jeho zakladatel.

Takže, milujete-li všechno to stavění hradů, měst a farem, bourání, vzájemné souboje a vymýšlení zcela nových projektů, vítejte ve světě Minecraftu. Ve světě „těžařského řemesla“, což je překlad tohoto anglického názvu. Co vytěžíte, to spotřebujete, s tím naložíte, to zužitkujete. Někdy to je opravdu makačka na hlavu, nemyslete si.

A samozřejmě tu jsou Minecraftem motivované hračky!

Pro skalní fanoušky tu máme i skvělé postavičky jako suvenýry nebo herní symboly. Nebo pro menší fanoušky to budou hračky? Ostatně, není to vůbec špatný nápad postavit si Minecraft nikoliv jen na monitoru, ale i pěkně na stole. Minihry  nemusíte mít jen na serverech, ale můžete si je vymyslet třeba na jídelním stole.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

 

nejlevnejsizbozi.eu