Elektrický zubní kartáček: Kdy je nenahraditelný?

Elektrické zubní kartáčky mají v péči o chrup své nezastupitelné místo. Jsou účinnější, ale záleží na jejich provedení a směrech pohybu. Někteří zubní lékaři však říkají, že manuálnímu vyčištění se nic nevyrovná. Pravda bude asi někde uprostřed. Jsou situace, kdy je elektrický zubní kartáček opravdu nenahraditelný.

toothbrush-2127681_640

Kdy to je?

Problémy s dásněmi: výborná je masáž dásní, kterou nedokáže poskytnout zubům žádný manuální zubní kartáček, leda byste opravdu dlouho a dlouho masírovali kartáčkem problémová místa. Máte-li problémy se zarudlými dásněmi, jemně je masírujte při čištění zubů. Dásně mohou krvácet, ale při pravidelném používání se stav velmi rychle zlepšuje.

Zoufalé zuby moudrosti a jiné nepřístupné radosti: zuby moudrosti nepatří k těm, na které bychom se obyčejným kartáčkem dostali tak pohodlně, jak potřebujeme. Menší hlavička elektrického kartáčku to dokáže. Intenzivnější masáž a čištění zase pomůže ve chvíli, kdy má vaše dáseň v okolí zubu sklony k zánětům.

Problémy s plakem a zubním kamenem: tady můžeme v několika dnech velmi účinně odstranit zabarvení zubů, úporný zubní plak z míst, na která se běžným kartáčkem nedostaneme dobře. Jemné přiložení elektrického kartáčku vyčistí tyto části lépe, pročistí i kvalitněji mezizubní prostory. 

Který kartáček je lepší a jaké jsou výhody?

Rotačně oscilační: otáčejí se a případně pulsují. Musí se s nimi pracovat jemně, jen přikládat.

Sonické: rozkmitávají štětiny a čistí zuby stíravým pohybem. Více simulují správný pohyb zubního kartáčku.

Oba typy mají své výhody, navíc výrobci obohacují kartáčky různými funkcemi hlídání času, kontroly jednotlivých segmentů v ústech, propojení s chytrými telefony, apod. 

Nabízíme vám širokou nabídku elektrických zubních kartáčků zde 

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565