Domácí jogurt z jogurtovače? Příležitost k výrobě božské many!

Domácí jogurt za pár hodin není scifi, ale báječný způsob, jak šetřit čas a peníze tam, kde jogurty z ledničky mizí bleskovou rychlostí. Vezmeme-li v potaz, že existuje spousta různých vylepšovacích vychytávek, mixů a možností, jak jogurt ochutit, jsme si skoro jisti, že kdo jednou ochutná, už nechce jinak.

Protože ne regál v obchodě, ale jogurtovač, dává milovníkům jogurtu křídla a bezmeznou svobodu!

Jogurtovače ohlídají dávky i potřebnou teplotu. Zamilujete si je!

fit-1905731_640

Jak na domácí jogurt

Principem je jednoduché množení jogurtových kultur. Mícháme živý jogurt a mléko a tato směs pak nejlépe přes noc bývá hýčkána při doporučené teplotě a ráno celá směs zhoustne pomnoženými kulturami a na světě je báječný jogurt. Ten pak ochutíme či necháme jen tak a uložíme do ledničky, kde pár dnů vydrží jako čerstvý!

Čím vylepšit bílé zlato?

Našli jsme pro vás i pár tipů, jak vylepšit chuť klasického základního receptu (tedy živý jogurt a mléko).

  • Část mléka nahraďte smetanou
  • Specifická chuť bílého jogurtu vznikne, když část mléka nahradíte kondenzovaným mlékem
  • Hutnější a hustší jogurt docílíte, když v mléce pečlivě rozmícháte sušené plnotučné mléko

Čím tu dobrotu ještě ochutit?

Celá škála dochucení čeká na vyzkoušení. Tak schválně, co si vyberete?

OVOCNÉ SLOŽKY: čerstvé ovoce, mražené ovoce (s namraženým jogurtem je to paráda), klasické zavařeniny, ale i ty exotické, mezi kterými naprosto exceluje FÍKOVÁ ZAVAŘENINA. Tak medovou sladkost jen tak nepotkáte.

SLADKÉ SNY: med nebo melasa zajistí sladké sny, ale nic nebrání použít i čekankový sirup nebo jiné sladké tekuté sirupy, jež nahrazují sladidla a mají úžasnou chuť.

ROZPUŠTĚNÝ KARAMEL: zkoušeli jste už někdy rozpuštěné karamelky nebo doma uvařený karamel? To v obchodě vážně  nekoupíte!

SEMÍNKA: Od slunečnice po sezam a různé druhy ořechů. Ozvláštněte si i fádní ovesné vločky.

HŘEJIVÉ KOŘENÍ: skořice, vanilka, kardamon, anýz, perníkové koření v malém množství uspokojí i částečně chuť na sladké, když si nechcete jogurt sladit.

JEŠTĚ LEPŠÍ MLÉKO: milovníkům kondenzovaného mléka doporučíme jeden mls. Na čistý jogurt si nalijte trošku hustého mléka. Ten chuťový kontrast bude nebem na zemi.

Ostatně, to nemusíme milovníkům jogurt připomínat, to je prostě blaho. A jaký je váš tajný tip?

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565