Co zvážit před koupí vířivky?

Vířivka! Paráda! Co zvážit před koupí vířivky? To nadšení do bublinkových koupelí lze snadno pochopit, ale jaké s sebou  nese například péče o vířivku nevýhody? Jednoznačnou výhodou je, že hygienu si zajišťujete sami, takže plně důvěřujete své péči. Přesto je třeba dbát na doporučené zachytávání pevných nečistot, ale i odfiltrování a neutralizaci zbytků kosmetických přípravků a dbát na to, aby se ve vodě nemnožili nežádoucí mikroby.

bubbles-gae2cf9851_640

Množství práce a péče kolem vířivky ale zdaleka není jediné, co je dobré si uvědomit předem. 

Co zvážit před koupí?

- Rozměry a funkčnost místnosti, ve které bude

Aneb, jak přesné musí být její rozměry? Přívody vody, odpadu i elektřiny? Projde vířivka dveřmi, případně schodištěm, jednoduše celým prostorem, kterým ji budete na místo určení nést? Její rozměry totiž bývají někdy nestandardní…

A je dobré také počítat s tím, že kolem vířivky  potřebujete prostor pro odkládací prostory apod…

Zvažte také nosnost podlahy a konstrukce domu a nezapomínejte, že je třeba počítat i s váhou vody a osob v ní.

- Ta levnější nemusí být lepší

Zvažte, zda-li potřebujete všechny vymoženosti. Některé v podstatě nakonec nevyužijete, ale komplikují další údržbu, kterou nelze zanedbat. Někdy je lepší méně vybavená a kvalitnější v provedení, než za stejnou cenu vybavená množstvím zbytečných vymožeností.

Zvažujte též:

  • Funkčnost trysek (průtok vody musí být dostatečný, aby měl sílu na masáž) Lepší jsou větší a silnější trysky než velké množství malých, slabých trysek. Počet trysek tedy není ukazatelem kvality vířivky. Důležité je také vědět, že vaše trysky lze vůbec vyměnit.
  • Hlučnost
  • Provozní náklady (voda, elektřina, chemie na údržbu.
  • Životnost a možnost servisu

Vyzkoušejte si!

  • Ergonomii sedadel, pohodlnost. Někdy se stává, že posezení je příliš tvrdé, nebo špatně posazené a neumožní vám pohodlné namočení si zad a krku a paradoxně zvyšují napětí zad a krku. A chcete-li k sobě být úplně upřímní, pak máte-li nějaké problémy se  zády, konzultujte ergonomii vířivky s fyzioterapeutem.

A hlavně, jak velkou ji vlastně potřebujete? I ve chvíli, kdy nejste limitováni místem, je dobré zvažovat, protože platí přímá úměra: čím větší vířivka, tím více práce.

 TIP: I u nás si můžete vybrat vířivky za skvělé ceny.

 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565