Co nesmí chybět na podzimní garden party

grilovani-podzim-8

Babí léto je už pryč a na zahradní posezení s grilem se jen snáší prach? Nejvyšší část prach utřít a nad grilem škrtnout sirkou. Podzimní garden party za padajícího listí a hřejivého plápolání ohně má totiž jedinečně kouzlo. Navíc, správný milovník grilování se počasím jen tak zahnat nenechá. Co nesmí chybět na podzimní garden party? Zachumlejte se do teplého svetru a vychutnejte si čas pečených brambor, pouštění draků a padajícího listí s podzimním menu. Pokud rádi jíte i očima, podzimní výzdobě v pergole či altánu se také meze nekladou. Zbývá už jen sezvat své nejlepší přátelé a dokonalá podzimní garden party bude kompletní.

Vyhrajte nad rozmary počasí

Pokud jste si zvykli pořádat za slunečných a horkých letních dní garden party pod širým nebem, podzim je v tomhle trochu nevypočitatelný. Na podzim většinou déšť přichází bez ohlášení a nezabrání mu v tom ani perfektní menu. Není proto od věci se pojistit přenosným altánem. Zahradní altán či zahradní party stan využijete po celý rok nejen na garden party. A hned ho také rychle složíte.

Základem zůstává gril

Podzimní garden party bez grilování je jen poloviční party. Podzimní sezóna je pro nákup grilu takřka ideální, ceny grilů totiž tehdy klesají nejvíce. Pokud jste se před letní sezónou nerozhoupali, máte na podzim čas gril nakoupit a ještě jej ozkoušet v praxi. Každý gril je jiný, někdo dá přednost jednoduchosti elektrického grilu nebo rychlost plynového grilu. Klasika v podobě grilu na dřevěné uhlí módním trendům vzdoruje stále a podzimní grilování je s grilem na dřevěné uhlí zdaleka nejstylovější. Nenáročnost a typická vůně kouře grilu na dřevěné uhlí je to, co na podzimní garden party oceníme nejvíce.

Pochoutky pro podzimní grilování

Pokud vám stačí gril jen otřít od prachu, můžete se náležitě věnovat výběru podzimního menu. Správně bychom měli všechny suroviny konzumovat podle jejich sezóny. A podzim vyloženě fandí dýním. Díky naporcovaným kouskům dýně pokapaným šalvějí, hrubou mořskou solí a drcenými chilli papričkami pro podzim přímo vzplanete.

V létě na grilování vedou (nejen u žen) lehké saláty a zdravější maso. Na podzim tohle řeší málokdo, a proto se nemusíme bránit i tučnějším pokrmům, třeba grilovaným špízům. Pokud vás dohání podzimní únava, řádně ugrilovaný hovězí steak vás do dalších podzimních dní pořádně nakopne. Málokdo také na podzim odmítne jako dezert místo zmrzliny grilovaný ananas, plněná grilovaná jablka či grilovaný banán.

Garden party stylově v podzimní výzdobě

Pokud ve vás třímá kreativní duch a nechcete svou energii dát pouze do přípravy menu, můžete se vyřádit na podzimních dekoracích a výzdobě. Podzimní garden party útulně zkrášlíte podzimní výzdobou například v podobě hravých dekorací z kaštanů. Využít můžete také dalších plodů podzimu, jako jsou šípky, již zmíněné dýně. Pustit se tak můžete do podzimních dráčků z papírového kartonu z listí, podzimního věnce či podzimní výzdobě truhlíků šiškami či podzimními trávami.

 

 

Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565