5 tipů, jak si zkrášlit zimní zahradu

Hledáte rozptýlení ve chmurnějších a mrazivých podzimních dnech? Dokud nenapadne na zahradu sněhová pokrývka, zahrada a podzim a v zimě vypadá opravdu neutěšeně. Úklid zahrady na zimu je za vámi, ale rádi byste si zimní zahrádku trochu rozveselili. Přinášíme vám 5 tipů, jak si zkrášlit zimní zahradu.

  1. Barevná zimní zahrada? Zasaďte stálezelený keř

Určitě jste někdy slyšeli o cesmíně nebo si vybavíte pichlavé zelené listy s barevným shlukem jasně červených bobulí. Cesmína je tradiční vánoční ozdoba v anglosaských zemích. Vy se ale nemusíte omezovat pouze na vánoční svátky (i když vypadá opravdu svátečně). Kvete totiž celoročně. Cesmínový porost si můžete zasadit do květináčku či záhonu či vytvarovat nůžkami k obrazu svému. Tento keř si rychle zamilujete a pohled na vaši zimní zahradu bude mnohem radostnější. Dalším keřům většinou na zimu listí opadá, ale i tak vám udělají na zahradě parádu. Například svída krvavá už podle názvu neunikne pozornosti díky červeně zbarveným větvím. Vilíny zase v zimě kvetou žlutě či oranžově.

bobule

  1. Trvalkám a okrasné trávě zimní zahrada vyloženě svědčí

Netřesky či okrasná tráva si v zimním prostředí na rozdíl od jiných rostlin vyloženě libují. Pro ozdobu skalky si jistě vyberete ze širokého výběru okrasných skalniček. Zimu v pořádku přečkají dokonce i některé bylinky, například kontryhel. Jasně zelené barvy až do modrošeda nabízí okrasné trávy, které jsou vůči okolním povětrnostním vlivům velice odolné.

  1. Pověste si na dveře či na okno podzimní dekoraci

Takové nijaké podzimno-zimní počasí je ideální pro mnohdy bezcílné toulky smutnou, ale pořád stejně povzbuzující přírodou. Využijte posledních záchvěvů podzimu a vyražte s dětmi či s partnerkou či partnerem nasbírat přírodní suroviny jako kaštany, šišky, šípky, trnky, žaludy či větvičky jehličnanů. Rovněž spadané listí na zahradě můžete využít ve svůj prospěch, sesbírat je a z různých domů si „recyklovat“ nějakou pěknou podzimní výzdobu. Stačí vám k tomu květináč, dekorační hmota a prakticky cokoliv, co najdete v lese či u vás na zahradě. Pak už záleží na vaší fantazii. Z listí můžete hravě vykouzlit podzimního dráčka, vánoční ozdobnou baňku, barevný květináč či jinou vánoční dekoraci podle libosti.

  1. Na podzim dřevo, v zimě? Dřevo!

Podzim je čas, kdy nejčastěji na vesnicích slyšíte vzdálený zvuk motorové pily, které se pere se stromkem určeným k pokácení. Pokud někdo topí pouze v krbu či krbových kamnech, připravit si dostatek dřeva na zimu je pro něj vyloženě nezbytnost. Přebytečné špalíky či kůru ale nemusíte nutně zahazovat do kouta. Stačí pár kulatinek a zručný partner (či partnerka) a zanedlouho může vaši zimní zahradu zdobit třeba ptačí budka, lavička nebo truhlík.

  1. Pohrajte si s tvarováním tújí

V zimě především se najdou dlouhé chvíle, pokud se na zahradě nic dělat nemůže. V tomto případě je na čase zaměřit se na detaily a doladit ještě pár věcí týkajících se dřevin. Máte na zahradě túje, které vám doslova přerostly přes hlavu? Pomocí křovinořezu se zabavíte jejich zkracováním a tvarováním i na několik hodin. A ještě se přitom zahřejete.  

 Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565