4 důvody, proč NEHUBNEME

Nehubnu! Cvičíte, lépe jíte, hýbete se a váha ne a ne dolů? Nafouklé břicho bojkotuje cvičení na břišní svaly a zdá se vám, že už tloustnete i po vodě. Proč nehubneme? Lidské tělo má svá specifika a někdy není tak jednoduché rozhýbat metabolismus k dokonalému spalování. Škodičů může být více. Některé se vás týkat mohou, některé ne, ale pojďme si je shrnout.

measuring-3847819_640

STRES: Záškodník největší

Stres v jakékoliv životní rovině, psychická nepohoda má nejen vliv na to, že tělo není schopno vypnout z režimu „hrůzy z hladu a bídy“, ale i v psychosomatice platí, že stresovaný člověk nehubne, naopak se obaluje tukem, aby byl chráněn před okolím. Výjimkou jsou velmi silné nezdravé stresy, provázené nechutenstvím. Ale při těch běžných, či chronických, plíživých, je spíše tělo nastaveno k obalování se a vy vystaveni riziku, že čas od času vám rupnou nervy a půjdete si je obalit do ledničky provázeni vlčím hladem.

JEDNORÁZOVÉ HÝBÁNÍ NESTAČÍ: Naučte tělo spalovat

Když budete celý den sedět, nevytrhne vás dvakrát či třikrát týdně cvičení pod dohledem. Prý velmi pomáhá se třeba každou hodinku protáhnout, rychle projít po schodišti nebo jinak „být aktivní“. Pak i spalování při vyšší tréninkové zátěži bude lepší. A vy si tak zvyknete na pohyb, který se stane pohodlným. Tělo se naučí pracovat s kaloriemi, svaly zůstávají aktivní.

NEDOSTATEK SPÁNKU: Přes to nejede vlak

Kdo nespí, jí. Kdo nejí, spí. Spánek je jídlo chudých – pravdy, na kterých něco je. Chronicky nevyspalí lidé vědí, že v tu chvíli nejen mají více chutě na nezdravé sladké potraviny, tučné a plné sacharidů, ale také doslova „tloustnou i z vody“. Je to prostě forma stresu. Kvalitní spánek je pro hubnutí důležitý.

NAFOUKLÉ BŘICHO, potravinové alergie

Ukládání tuku v oblasti břicha, tzv. „stresové bříško“ je známým faktem. Pokud nehubnete v oblasti břicha a cítíte se neustále plni a nafouklí, přitom si nejste vědomí stresu, zkuste tělu odlehčit ve formě náhrady jednoho jídla denně ovocnými šťávami, omezením sacharidů a mělo by vám bříško splasknout. Pokud se tak neděje, zkuste popřemýšlet nad potravinovými alergiemi, břicho nafukují nejčastěji lepek a laktóza, občas jdou tyto dvě alergie ruku v ruce.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565