3 vymazlené meruňkové tipy

Meruňková sezóna je tady a už jste možná vyzkoušeli všechny buchty, knedlíky i lité koláče s drobenkou. A pořád meruněk neubývá nebo se jich nemůžete nabažit. Máme pro vás pár tipů na méně obvyklé využití meruněk.

Řeč tu je o těch vyzrálých, sladkých, no skoro až přezrálých. Budeme totiž potřebovat jejich sladkost a aroma.

apricots-4219809_640

Ani nemusí být tolik šťavnaté, protože šťávu jim dodáme.

Tak do toho!

Meruňkové nanuky

Meruňky rozmixujte. Hladká kaše bude mít konzistenci ovocného nanuku, když necháte kousky, bude mít nanuk úžasnou strukturu. A nyní je na vás, co dál... sladit tedy nemusíte, ale:

- nalijeme do formiček tak, jak to je a necháme zmrznout

- zkombinujeme s oslazeným tvarohem nebo jogurtem , hezky lžička jogurtu, lžička meruňkové drti a stále dokola, aby vznikl strakatý nanuk.

Meruňkové kostky ledu

Jednoduché, báječné. Do limonády, minerálky nebo alkoholických nápojů nebo vína. Navíc, kostky vydrží delší dobu a na podzim si je klidně můžete dát do šumivého vína. 

Do ledového kostkovače nalijte vodu a do každé kostky vložte úhledně ukrojený kousek meruňky: přidat můžete i nějakou tu bylinku, meduňku nebo mátu.

Kompot teď a tady, z celých meruněk

Tohle je dokonalá věc na ranní snídani. Milujete-li kompot, zavařeninu, ale zrovna se vám nechce mýt sklenice a podstupovat celý ten proces, udělejte si rychlou zavařeninu. A navíc využijte nápad, který stojí za to a dodá kompotu mandlovou příchuť. Do hrnce s trochou vody vložte omyté meruňky, okořeňte hřebíčkem, skořicí nebo čím máte rádi a uvařte doměkka. Více či méně, podle toho, jestli chcete spíše pevný kompot nebo džem. Nevyndávejte pecky, dodají výbornou chuť. A nezapomeňte podle chuti osladit. Tato příprava má velkou výhodu - můžete se stoprocentním úspěchem použít i zdravější sladidla, sirupy, stevii apod... Protože je dobrota určena pro rychlé spotřebování, nehrozí, že se zkazí.

Necháte-li kompot ztuhnout do rána v lednici, bude hustší a hmotu meruněk můžete použít jako džem.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565