Hurááá, získali jsme certifikát Udržitelný e-shop

Musíme se pochlubit. Podařilo se nám získat certifikát, na který jsme v současné době opravdu pyšní, jelikož nás stál opravdu hodně úsilí, píle a přesvědčení. Certifikát, který uděluje portál Heureka.cz s názvem Udržitelný e-shop.

udrzitelny-eshop-logo

Co je to udržitelný e-shop?

Než se ponoříme do hloubky, položme si otázku: Co vlastně znamená mít udržitelný e-shop? Je to jako mít zahradu plnou organického ovoce a zeleniny? No, není to tak daleko. Udržitelný e-shop je ten, který přistupuje k obchodování způsobem, který minimalizuje negativní dopady na životní prostředí a zároveň podporuje sociální a ekonomickou spravedlnost.

 

Proč je udržitelnost důležitá pro e-shopy?

Představte si, že jste na pikniku. Užíváte si slunce, jídlo, společnost. Ale co když byste po sobě nechali všechny odpadky? Jak by se cítila další skupina, která by přišla na piknik na stejné místo? Totéž platí pro naše podnikání - pokud nebudeme dbát na udržitelnost, ovlivní to budoucí generace.

2VS05218

Kroky které jsme podnikli k vytvoření udržitelného e-shopu

1. Volíme udržitelné dodavatele

E-shop je jako domino. Každá část podnikání má dopad na další. Takže pokud chceme být udržitelní, museli jsme začít od základů. Vybrali jsme si dodavatele, kteří sdílejí naše hodnoty udržitelnosti.

2. Minimalizujeme odpad

Můžete mít nejlepší dodavatele na světě, ale pokud váš e-shop produkuje obrovské množství odpadu, stále nejste udržitelní. Zaměřili jsme se na minimalizaci odpadu v každém kroku procesu.

3. Používáme zelené balení

Balíčky, které posíláme, jsou recyklované materiály a minimalizujeme použití plastu. Používáme pouze již použité krabice. K čemu nakoupit nově vyrobenou kartonovou krabici, kterou stejně po obdržení balíčku zákazník vyhodí? Ať raději vyhodí už jednou použitou. V rámci našeho malého města Ostrov, kde sídlíme, máme domluvené spolupráce s různými společnostmi od kterých použité krabice vykupujeme, či dostáváme.

4. Investujeme do udržitelných technologií

Technologie jsou srdcem každého e-shopu. Investujeme do těch, které jsou energeticky účinné a snižují naší uhlíkovou stopu.

5. Vzděláváme své zákazníky

Udržitelnost není jen o tom, co děláme jako podnik, ale také o tom, jak ovlivňujeme své zákazníky. Jsme jako e-shop zapojeni do několika projektů, aktuálně na našich stránkách můžete vidět projekt Chci zasadit strom, který podporu výsadbu lesů v České republice.

 

Závěrečná myšlenka

Vytvoření udržitelného e-shopu není jen o zelených produktech nebo recyklovaném balení. Je to o celkovém přístupu k podnikání, který respektuje naši planetu a její obyvatele. Je to cesta, která může být náročná, ale výsledky stojí za to. Jsme opravdu pyšní, že s touto myšlenkou jdeme v souladu a odměnou je nám právě získání tohoto certifikátu.

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565