Vafle nemusí být jen se šlehačkou: Pochutnejte si!

Vafle jsou rychlé, oblíbené a nemusí být jen s ovocem, šlehačkou nebo marmeládou? Pojďme si ukázat, na jaké všechny způsoby můžeme s vaflemi kouzlit. Ale nejprve základní těsto na vafle:

waffles-g756f3959f_640

2 hrnky polohrubé mouky

1 sáček vanilinového cukru (ale použít můžete i cukr rumový, mandlový či ho vynechat pro slanou verzi jídla)

1/2 sáčku prášku do pečiva

2 hrnky mléka

4 vejce

1 špetka soli

1 lžíce cukru (pro slanou verzi vynecháváme)

3 lžičky oleje

Sladké verze vaflí:

Pohrát si můžeme už s těstem a do základního sladkého těsta přidat například práškový rooibos nebo matcha čaj. Nebo právě tento čaj potom našlehat se šlehačkou, pudingem nebo tvarohem a ozdobit jím vafle. Vafle jsou výtečné nejen s tvarohem, ale třeba vším, co máte rádi na piškotové těsto: tvarohové, čokoládové náplně ve stylu Míša řezů nebo pundigy a ovocné přelivy ve stylu ovocných koláčů na plech.

Slané verze vaflí:

Do slaného těsta můžete přidat koření, bylinky (rozmarýn, italské bylinky) nebo sušená rajčata, olivy a nechat je krátce zapéct s různými druhy sýrů nebo šunek. Pokud věnujete vaflím ještě chvíli v troubě, mohou se krátce zapékat s předem připravenými náplněmi špenátovými, pikantními zálivkami nebo i se zbytky grilovaných mas.

TIP: u nás si z vaflovačů určitě vyberete?

.

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565