Tipy na jarní rychlé večeře s maximální výživnou hodnotou

Rychlé večeře s koncem jara? Už trochu léto? Jeden den je vedro, druhý den byste se ještě za deštivého večera rádi zahřáli něčím teplým, ale do vývaru už se vám nechce? Tipy na lehké a rychlé večeře pro každé letní nebo jarní počasí jsou tu!

potatoes-g24ffde191_640

Navíc s elektrickými hrnci můžete jídla poskládat ještě jednodušeji. Jídla z jednoho hrnce!

TIPY na zahřívací rychlá jídla

Zvolit můžete jednoduchý trik, kterým je štiplavé koření.  Dobrou letní pohodu nakonec udělají i dezerty typu vařený jablečný kompot s hřebíčkem a skořicí ze starších jablíček nebo štrúdl, který ozdobíte kopcem šlehačky, zakysané smetany nebo obyčejného jogurtu či tvarohu.

Rychlé polévky pak vzniknou z ovesných či jiných obilných vloček. Když je obohatíme vajíčkem nebo osmahnutou slaninkou, pozvednete je tak na vyšší úroveň.

Zapečená  jídla z předchozího dne?

Máte zbytky? Z některých můžete druhého dne vykouzlit skvělá nejen zapečená jídla.

Zbylé brambory nebo těstoviny můžete proložit zeleninou, zalít bešamelem, rostlinnou nebo pěkně tučnou šlehačkou a zapéct s bylinkami, které se zrovna nabízí.

Zbylá omáčka na těstoviny/toustové pomazánky mezi sebou můžete pěkně kombinovat. Oboje se hodí v nouzi na to druhé. Vylepšit vše můžete zapečením se sýrem. A s pořádnou porcí křupavého salátu.

TIPY na ochlazující rychlá jídla

Těstoviny na studeno a narychlo? Smíchat je můžeme s různými dresinky a zeleninou, která máme k ruce. Například zmrzlou sladkou kukuřici nemusíme ani rozmrazovat, stačí zamíchat a nechat povolit.

Lehké dresinky z jogurtu vyrobíte i tak, že do jogurtu vmícháte již hotové koření (gyros, kebab, gril) a použijete na smažená jídla, rozpečené sýry nebo saláty.

 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565