Mladistvá pleť? Nejen kolagen vypne pleť!

Jestli už vás začíná pohled do zrcadla nikoliv moc uspokojovat, je čas chytit čas za vlasy a přibrzdit ho. Dá se to, milé dámy. Podělíme se s vámi o pár triků a tipů, jak nejen oživit pleť a vypnout ji, ale také pomoci svému zdraví a imunitě, a přitom se zase rádi podívat do kosmetického zrcátka. Stačí týden nebo dva a rozdíl je patrný!

brushes-g16c112bf8_640

Co skutečně zabírá na unavenou pleť?

Jak vůbec vypadá ta unavená pleť? Je to stav, kdy začínáte i po vyspání vypadat podobně, jako kdysi po nevyspání. Pleť také může ztrácet svěží barvu a je různě potemnělá, šedavá, lidé s opravdu světlou pletí mohou začít vidět svou pleť trošku do zelena, do žluta, no rozhodně to nejsou žádné dramatické změny, ale že tomu všemu něco chybí, vidět je.

Kolagenová vlákna v pleti začínají ztrácet pružnost viditelně již po třicátém roce věku.  A pak je otázkou času, péče a genetiky, kdy si té povadlé pleti všimnete. Co tedy pomůže, kromě zdravého životního stylu (vyvážená strava, pobyt na čerstvém vzduchu)?

- kolagen (rybí), který působí v hloubce kůže a v podstatě na sebe lépe váže vodu. Po pravidelném užívání již po týdnu uvidíte změny, kdy pleť se bude zdát "nacucanější". Kolagen prospívá kůži suché, olupující se, tady pak můžete zjistit, že už nepotřebujete používat tak často krémy.

- kyselina hyaluronová též pomáhá hydrataci pleti a udržuje ji pružnou. Užívat ji můžete vnitřně (často je v produktech s kolagenem), nebo i ve formě pleťových krémů či sér.

- omega tuky, kdy je z hlediska pleti nemusíme nijak rozdělovat. Ideální jsou rybí tobolky, pupalka, na vyčištění a zlepšení stavu pleti působí dobře i ostropestřec mariánský. Přidejte do jídelníčku ryby, lososa, olivový olej. Všechny tyto látky budou vnitřně působit na kvalitu pokožky i vlasů.

Čeho se ale při boji s povadlou pletí vyvarovat?

Hutných mastných krémů, kokosových olejů: ucpávají póry a i když na povrchu pleť zvlhčí, můžete si tak zadělat na akné.

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565