Jak vybrat dobrý sušák na prádlo?

Nedá se nic dělat, musíte vybrat sušák na prádlo? Často ale právě nevyhovující sušáky z ukvapených koupí končí ve sklepech nebo u popelnic, protože se stávají ostrým trnem v oku. Nebudeme si nic namlouvat, sušák na prádlo není hezký ani složený, ani rozložený. Takže jak s ním žít v symbióze, když vám už nic jiného nezbývá?

Jaký typ sušáku vybírat?

pyykipojat-329151_640

Pultový sušák: jsou nejlevnejší, částečně skládací, při rozložení ale zabírají více místa i na podlaze kvůli rámu, na kterém stojí a mezi nevýhody patří i nestabilita.

Hodí se tedy většinou jen do interiéru, případně na balkony a terasy, které jsou chráněny před větrem. Nesmí zmoknout, jinak by začaly korodovat.

Některé mají zabudovaná kolečka pro snadnější manipulaci nebo plastové chrániče, které nezničí podlahu.

Nástěnné sušáky: jsou dražší a při jejich instalaci musíte sušák přivrtat do zdi. Stává se pak stabilním, většinou pro použití v koupelnách nebo terasách, balkonech a přístřešcích. Velkou výhodou je minimálně zabírané místo ve chvíli, kdy je sušák srolován do klidové polohy. Poskytují ale většinou velkou sušící plochu a stabilitu i při poryvech větru.

Roštové sušáky, věžové: Mají největší plochu na sušení, jsou skladnější a dají se použít v malých prostorech, například na něm usušíte prádlo ve sprchovém koutu nebo těsně u radiátoru, některé modely mají i speciální nástavce pro drobné prádlo, spodní prádlo nebo ponožky. Jsou flexibilní, ale musíte dbát na kvalitní provedení jednotlivých roštů, jinak se při dlouhodobém zatížení začnou deformovat, přece jen je to velké množství prádla na malou plochu.

Radiátorové: Malé sušáky, které jsou určeny k sušení několika kousků prádla. Zavěšují se na radiátory. 

Co zvážit při výběru?

CENU: Platí, že čím dražší, tím lepší. Obecně lze říci, že:

- do 1.000,-Kč: svůj účel splní, ale nečekejte kvalitu, která přetrvá roky a dlouhé užívání

- do 4.000,-Kč: kvalitnější provedení, sem rozhodně sáhněte, chcete-li sušák do venkovních prostor

- od 4.000,-Kč: top sušáky, které bývají z kvalitního materiálu, počítejte s letitou životností a mnohdy i s doplňky, které usnadní věšení prádla

KAM A NA JAK DLOUHO: Jaké jsou vaše plány? Bytová tíseň tu je na dlouho nebo hledáte sušení na přechodnou dobu? Jak dlouho budou zvýšené nároky na množství prádla? Kde sušák bude? V koupelně, bude mít své vlastní místo, na kterém nikomu nevadí, nebo bude "zdobit" obývák a bude ho třeba často skládat a rozkládat. Podle toho zvažte kvalitu zpracování. Netřeba investovat moc, ale když už tu potřebu máte, rozhodně se tu vyplatí investovat do kvalitních sušáků, kterých si dlouhé roky nemusíte s údržbou všimnout.

- pečlivě zkoumejte rozměry a berte je o to víc v potaz, když kolem sušáku bude probíhat normální život

- zvažte sušáky nástěnné, které šetří místo

TIP: Aktuální nabídku sušáků na prádlo u nás najdete zde.

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565