Jak udržet v kondici koberce: Vyvarujte se základních chyb

Koberce nejsou věčné, používání je ničí. Ale pokud nejste z těch, kteří si rádi čas od času koupí nový, máme pro vás pár tipů, jak koberci co nejvíce prodloužit životnost i při plné zátěži. Některé faktory musíme vzít v potaz již při nákupu, další rady pak pomohou při pravidelném úklidu. Ten totiž neradno podceňovat.

carpet-612874_640

Zátěžový, nebo raději ne?

Dříve se tradovalo, že zátěžové koberce jsou jen do kanceláří, kde jsou opravdu vystaveny vysoké zátěži. Ale to jsou často i doma, zejména, jsou-li doma děti. Nevýhodou je menší výběr a co si budeme povídat, jsou prostě méně vzhledné. Pokud však na koberci trváte z různých, i tepelných důvodů, není důvod pro šalamounské řešení: zátěžový koberec v neutrální barvě a na něj můžete pořídit několik menších ozdobných koberečků, dekorací nebo jeden větší koberec. 

Pravdou je, že pokud víte, že u vás dostane koberec zabrat a objevíte-li zátěžový v barvě a kvalitě, která se vám líbí a hodí - není nad čím váhat.

Aby koberec dlouho vydržel

Co dělat, aby koberec dlouho vydržel a nebyl zbytečným semeništěm roztočů? 

Kvalitní vysavač s hepa filtrem

Výkonný vysavač udrží koberec nejen bez nepořádku, ale také načechraný. Různé filtry na roztoče pak pomohou i s případným alergickým problémem, který koberce v sobě nesou.

Čištění skvrn včas

Nenechte skvrny zasychat, veškeré skvrny čistěte včas navlhko (nebo pro tu danou skvrnu dobrým řešením).

Suché čištění oživí barvy

Několikrát za rok dopřejte zatěžovanému koberci suché čištění, které spočívá v nasypání čistícího prášku do koberce a pak důkladném vysání. Zbaví tak koberec nasycených pachů a oživí i barvy. 

Mokré čištění - jen hustou pěnou

Rizikem je používání mokrého čištění. Zde dbejte na kvalitu přístroje, nikdy by neměl koberec namočit. Vysávání vody je špatně a koberec ničí. Pokud dobře neproschne, mohou se v něm tvořit plísně. 

Mokré čištění by mělo být na bázi husté pěny, která se prosákne kobercem a téměř všechna se vsaje zpět do přístroje.

 

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565