Jak na to, aby novoroční předsevzetí vydržela?

Je to tak snadné! To, co si stanovíte jako cíl, což nemusí být nutně na Nový rok, musíte hlavně plným srdcem chtít! My vám dnes poradíme, jak si uchovat výdrž, chuť a motivaci tak, abyste se mohli na jaře nejen pochválit, ale vidět i první výsledky.

Ať už půjde o cvičení, učení se cizího jazyka, zlepšení životního stylu nebo třeba jen boj s vlastní leností.

new-years-day-972297_640

Chcete? Pak to půjde!

Prvně si sáhněte do svědomí, a to pěkně hluboko. Tam je totiž okamžitá odpověď na to, jestli skutečně vydržíte u nových cílů dva dny, týden, měsíc nebo půl roku. Pokud člověk skutečně nechce, nic na světě ho nedonutí se do něčeho doopravdy zakousnout. Musíte být nadšeni, zatvrzelí, jako buldok. Musíte být schopni překonat pohodlí, zlozvyky, častokrát i fyzickou bolest, otrávenost a i v horších dnech i přes bolest a skřípějící zuby najet do správných nových kolejí.

Kouzelná psychologická hranice

Odměnou může být poznatek psychologů, že stačí 28 dní, 400 opakování, určitý počet pozitivních motivací, 6 týdnů fyzického tréninku (u cvičení) a nové návyky přecházejí do krve a jejich další dodržování už se stává nezatěžující rutinou.

Takže zkuste to alespoň přes ty psychologické hranice. Když se chytnete, tak to je ONO. Když ne, tak asi váš cíl nebyl tím pravým pro vás.

Je vůbec vhodný čas na změnu?

Faktem je, že Nový rok má jistou energii zlomu dvou letopočtů, máme pár dnů po zimním slunovratu, dny se prodlužují, ale pořád ještě jsme obecně v línějším zimním módu. Vytržení z „odpočinku duše i těla“ může být vnímáno ještě jako rušivé. Obecně vzato ze symbolického hlediska jsou pro nové začátky vhodnější mnohem energičtěji nabité chvíle. Hromnice, kdy se začíná den citelně prodlužovat a tužby po jaře nabývají na intenzitě. A pak samozřejmě jaro, kdy v souladu s přírodou chceme pučit, růst, být noví… a zároveň tu je podpora teplejšího počasí, slunce, vidiny plodné poloviny roku.

A ještě jeden čas je vhodný pro změny, a to z astrologického hlediska. Čas narozenin. Dokonce se traduje, že přelom roku vnímáme každý až s vlastními narozeninami, lhostejno, kdy jsou. Tehdy jsme znovu na začátku svého vlastního „nového roku“.

Využijte tento čas pro naladění se na sebe, zjištění toho, co vlastně chcete na sobě zlepšit a pak se to toho vrhněte. Klidně nyní, vždyť všechny ty další zlomové okamžiky vhodné ke změně můžete použít k posílení svého záměru.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565