Elektrický zubní kartáček? No, vážně předčí ten do ruky?

Zdá se, že elektrický zubní kartáček je jednoznačně lepší. Ale... Není naopak příliš agresivní a neničí sklovinu? Někteří zubaři jsou rázně proti. My vám povíme, že vše má své dobré i špatné. A ani jeden způsob čištění zubů není jednoznačně lepší než druhý.

V obou případech totiž záleží na kvalitě kartáčku a štětin. A také na pohybu, jakým je kartáček veden, lhostejno, jestli kmitáním elektrické hlavy nebo vlastní rukou.

Elektrický kartáček je důraznější a parádní na dásně!

Jestli má elektrický zubní kartáček nějakou nezpochybnitelnou výhodu, tak je to jeho důraznost. Ideální na zadní zuby, osmičky a místa, kam se běžný kartáček nedostává tak často, ať už proto, že se tam prostě nevejde, nebo proto, že těmto zadním místům na zubech nevěnujete tolik času. Výborný je také v případě citlivých dásní, občasné čištění elektrickým kartáčkem dásně masíruje a zpevňuje.

Pozor ale na přílišné tlačení na zuby, příliš dlouhou dobu čištění, může dojít k poškození zubní skloviny. Skvělé je oba způsoby střídat a pokud ještě nemáte zkušenosti s elektrickým zubním kartáčkem, můžete pro začátek zkusit některý z těch cenově dostupnějších elektrických zubních kartáčků. Vlastně stojí skoro tolik, co kvalitní ruční kartáček.

Špičkou na trhu jsou sonické kartáčky, které k pootáčivému pohybu přidávají také kývání a jiný tvar štětin, čímž lépe simulují čištění zubů kartáčkem do ruky. Ale zvolíte-li rotační, neuděláte chybu s takovým, jehož pohyb výrobci promysleli do 3D diemnzí. 

Ten patří k těm, které stačí na zuby pouze přiložit a on se postará jemně a účinně o vše sám. Základem čištění zubů elektrickým kartáčkem je totiž jemnost. Netlačíme, ale jen přikládáme a vedeme pohyb.

electric-zahburste-115121_640

V KAŽDÉM PŘÍPADĚ: Ideální je poradit se podle typu svých zubů se zubním lékařem. Kdo má od přírody tenčí sklovinu, měl by být s elektrickým kartáčkem opatrný a rozhodně ho nepoužívat denně.

Klasický zubní kartáček také nic nenahradí

Zejména, když vám dokonale sedí svou měkkostí a tvarem. Dalo by se říci, že i s klasickým kartáčkem je třeba zuby čistit jemně, příliš netlačit a jen vést krouživý i kývavý pohyb. Dbát na pečlivost a každý koutek zoubků vyčistit. Což je právě jejich nevýhoda, že s ručním kartáčkem se ne moc dobře manipuluje a nejsme většinou tak pečliví. I tady ale můžete pročištěním dásní pomoci jejich zpevnění. No a výhodou je určitě to, že se s ním lépe cestuje, nemusíte ho nabíjet a je přece jen menší.

I když….

  • Elektrický zubní kartáček vydrží na jedno nabití několik dní
  • Baterie v něm má výdrž až pět let při denním používání
  • S náhradními hlavicemi ho může používat celá rodina, stačí vám tedy koupit jeden a pouze barevně odlišné hlavice

Tak co, necháte se zlákat?

 

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565