Domácí tipy na korejskou hostinu

Vnést do svého jídelníčku trošku korejské vůně? Jaké chutě a vůně jsou typické pro tuto kuchyni? Jako první nás může napadnou kimchi... báječná kvašená směs zeleniny, často s pikantním nádechem se může stát doplňkem stravy, který si rádi dáme ke svým českým jídlům, nebo třeba... ale to uvidíte v našich tipech. Korejská kuchyně je zemitá, temně voňavá...

korean-spicy-cabbage-g1cb2e50ff_640

Bohatost, množství příloh a množství chutí v jednom jídle. Malé hostiny na malých talířcích.

Polévky z měkýšů a ryb

Korejské polévky se podobají těm čínským, jde o silné vývary z masa, zeleniny, ale u nich také z měkýšů a ryb, což může být zajímavé zpestření.

Co do masa? Česnek, zázvor a chilli

I masové kousky musí být pěkně okořeněné, ať už jsou jen osmahnuté, dušené, nebo zavinuté do listů zelí nebo salátu. Nejčastěji se koření česnekem, zázvorem a chilli. Korejci  mají skvělé chilli pasty, tak když na některou narazíte v obchodě, neváhejte.

Korejské sladkosti: Sáhněte po matcha a plněných palačinkách

Z korejských sladkých chutí lze vybrat třeba matcha čaj, prodávaný u nás ve formě prášku, jehož chuť si nejlépe vychutnáte v kombinaci s mléčnou chutí, takže různá smoothie, zmrzliny a dezerty, to je to pravé! Dobrým tipem pak jsou korejské palačinky, které se plní hustou směsí oříšků, karamelu a hnědého cukru, sirupů a skořicí.

Korejské čaje ze zázvoru

Zázvor, ten červený a korejský, patří k nejzdravějším vůbec. U nás se také prodávají, ve formě granulovaného nápoje. Má zvláštní zemitou chuť, kterou si asi našinec bude muset oblíbit až na několikátý pokus. Ale pak to stojí za to. Je to úžasný životabudiš.

Ale také obyčejné čaje jsou něčím výjimečné. Ty korejské nejvzácnější v sobě nesou i pátou chuť unami. Zajímavé je, že čaje v Koreji údajně znají déle než v Číně.

TIP: Pro přípravu korejských jídel si můžete vybrat některý z našich pečících hrnců.

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565