Zamilovat se do sychravých večerů díky fondue! Čokoládové, nebo sýrové?

Což třeba si rozehřát čokoládu, nakrájet jablíčka, hrušky (hmm… proč stále zůstávat u jahod) a namáčet si ty sladké čokoládové kousky a vůbec nikam nespěchat? Tradice fondue, ať už sýrových, nebo čokoládových je stále velmi oblíbená zejména v podzimních sychravých časech a v mrazivé zimě.

Nic lepšího než voňavý horký sýr, bílé víno a křupavé pečivo si nelze představit ve chvíli, kdy za okny tiše padá sníh.

SLADKÁ VARIANTA: Jahodové fondue s čokoládou

Neomezujte se jen na jahody, ale vyzkoušejte celou ovocnou paletu. A neomezujte se jen na to, že je to pro děti!

Tradiční fondue se rozehřívá pod kahánkem nebo čajovou svíčkou, ale my pro vás máme jednu variantu, která je bezpečnější zejména pro děti – čokoláda je totiž zahřívaná elektricky, takže nám odpadá hlídání svíčky a snad také připalování, které se při nerovnoměrném hoření svíčky často nepříjemně dělo. Elektrické čokoládové fondue Tescoma Delícia má navíc dva stupně rozpouštění čokolády, na 40 °C pro udržení teploty a na 60 °C pro rozehřátí. Horkou čokoládou se tedy při servírování už nepopálíte.

Už máte chuť?

Další použitelné ovoce: hroznové víno, mandarinka, nakrájený pomeranč, excelentní je i hořký grepfruit nebo výstřední kousky avokáda!

dinner-table-1433494_640

SÝROVÁ DELIKATESA: Sýrové fondue s bílým vínem

Pro dospělé, nebo pro milounké večery u krbu tu je pak fondue z různých druhů sýra, bílého vína a koření. Nejmalebnější je muškátový oříšek, ale hojně se používá také pepř nebo cayenské koření. Sýry můžete vybírat dle libosti, stejně tak víno, kterým se celá směs spojuje. A co si v sýrovém fondue obalit? Klasikou jsou bílé kostičky veky nebo bagety, ale není důvod nevyužít vařenou i syrovou zeleninu, pečené kousky masa nebo saláty. Vlastně – vyndejte z ledničky zbytky a pochutnávejte si! A k tomu nezapomeňte naservírovat dobré bílé víno.

TIP: Milé dámy, už jste slyšely o elektrické vývrtce na lahve? U otvírání vína se už nebudete muset ohýbat do nedůstojných pozic a používat mužskou sílu!

  Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook 

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565