Dětská chůvička: Nezbytnost, nebo zbytečný luxus?

Čekáte miminko a zvažujete koupi dětské chůvičky? Poradíme vám, jak vybrat takovou, která bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům. A povíme si, jestli jsou dětské chůvičky nezbytností, nebo je to jen zbytečný luxus.

V každém případě chůvičky usnadňují život a uvolňují nervy maminkám. I když... ne vždy.

ddddd

Je-li vám zvuk málo, poohlédněte se po té s videem.

Dětské chůvičky: Jaké jsou vaše požadavky?

Pokud máte malý byt, nejspíš si chůvičku nebudete pořizovat. Ale i tady je několik situací, ve kterých mohou být chůvičky dobrým pomocníkem. Pokud pracujete z domova, potřebujete se při spánku dítěte soustředit na jednu činnost, je dobrým pomocníkem, protože odpadne odbíhání a tříštění pozornosti. Stejně tak oceníte chůvičku, když naopak pracujete venku a dítě spí doma.

Malá pomoc, velká úleva.

Chůvičku užijete ve chvíli, kdy chcete mít přehled o spánku svého děťátka (nebo o jeho činnosti, když máte video chůvičku) a máte rozhlehlý byt či dům a odbíháte ven.

Zprvu tak máte pod kontrolou spánek a probuzení svého dítěte. Ve chvíli, kdy se začíná více pohybovat, vyplatí se i chůvička s kamerou, protože takové roční dítě už může v tichosti vylézat z postýlky (která nemusí být vždy bezpečná  - vysoké zábrany, které dítě přelézá apod.)

Další kategorií jsou TECHNICKÉ POŽADAVKY dětských chůviček. Důležitým kritériem je mobilita napájení. Některé mají baterky, jiné se dají nabíjet, další jsou i na elektrické napájení přímo ze sítě. Smart chůvičky se dají propojit s telefonem. A samozřejmě to, co je důležité vždycky: snadnost naladění se na patřičné frekvence, obsluha a čistota přenášeného zvuku. A také to, jestli můžete chůvičkou komunikovat s dítětem oboustranně.

Kdy můžete chůvičku ještě navíc využít?

- na dovolené

- na chatě, chalupě, na místech, kde musíte nebo chcete odbíhat ven

- dáváte-li dítě spát ven na zahradu a sami pracujete v domě

- máte-li více dětí a chcete mít pohodlnější přehled o tom nejmenším

Dětské chůvičky: Kdy si s ní nemusím vůbec lámat hlavu?

Chůvičku pravděpodobně nevyužijete ve chvíli, kdy máte pocit, že spaní děťátka je v bezpečí díky Vám, v bezpečné postýlce a chodíte dítě pravidelně kontrolovat. Chůvička se pak hodí například na cesty nebo na dovolenou.

Je dobré si také uvědomit, že pouze hlasová chůvička asi nebude stačit maminkám, kterým hlasová kontrola nestačí, nebo jsou děti už větší a probouzí se potichu a mají pocit, že postýlka není dobře zabezpečená.


Dobré funkce dětské chůvičky

Podle svých požadavků můžete vybírat i různé funkce. Video přenos, možnost napojení na mobil nebo chytrou televizi. Některé chůvičky přehrávají uspávací melodie, jiné mají senzory teploty nebo noční vidění.

 

Má několik výhod:

- bezpečné soukromé připojení, na kterém jste jen vy

- příjemné noční světlo

- dosah až 300 m venku, v budovách 50 m

- hlasitost nastavitelnou tak, že uslyšíte i nejmenší zvuky

- nastavitelný úsporný režim, čím blíže obě jednotky jsou, tím méně se spotřebovává energie

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565