Jak vykouzlit z balkonu ještě jednu místnost navíc?

Balkon je vždy žolíkem každého bytu, jak vykouzlit z balkonu příjemně obyvatelný prostor, do kterého se budete těšit? Takovou místnost navíc určitě uvítáte nejen v létě, ale i v chladných ročních obdobích. Přinášíme vám malé tipy a triky, jak to udělat s minimálním úsilím a bez stavebních úprav.

balkon

Kvalitní podlaha je základ

Bude to stále venkovní prostor. I kdyby šlo o zasklenou lodžii, tak se tu bude tvořit více nepořádku než jinde. Listy, prach, pyly, pavučiny. Kvalitní a dobře omyvatelná podlaha je důležitá. Ideálně dlažba, která chladí v letních měsících, nebo kvalitní dřevěná podlaha, která zase v těch chladných částech roku neprochládá přespříliš. Dá se dobře zamést, setřít? Paráda, z půlky je vyhráno.

TIP: S kvalitní podlahou se nebudete bát dát dětem na balkon i praktické uzavíratelné pískoviště, které najdete na našem eshopu. 

Bezpečnost místa

Otevřený prostor se zábradlím je stále místem, kde je třeba větší opatrnosti, takže se snažte maximum prostoru zabezpečit proti propadnutí. Nejen lidí, ale i věcí a drobností. Hrníčků, mobilů, nabíječek, květináčů. Rákosové desky, rošty, dřevěné obklady, sítě, skleněné výplně, žaluzie, ale i upínací balkonové zástěny – to vše může doladit prostor a zároveň ho učinit komfortnější v tom smyslu, že nebudete muset neustále na něco nebo někoho dávat pozor.

A komfort zvýší i slunečníky a zástěny proti slunci.

Elektrika a světla?

V létě skvěle světla a atmosféru vytvoří LED řetězy a světýlka na sluneční konektory, v zimě pak můžete použít světýlka na baterie. Skvělé jsou i svíčky a lucerny , které působí romanticky. V některých balkonových úpravách máte i zásuvky pro venkovní použití, rázem pak můžete mít i venkovní pracovnu, pokud to tak ale není, nezbývá než se spolehnout na powerbanky nebo prodlužovací kabely.

Praktický nábytek: Minimalismus a skládací

Víceúčelový nábytek je jako dělaný pro balkonové posezení. Posezení s úložným prostorem, do kterého se vejde nářadí, sezónní doplňky, venkovní textilie, apod., rozkládací židle a stolky, praktické malé sety kovové, malé sety v dřevěném provedení, lehátka a lehká závěsná křesla – to jsou ideální kandidáti. Nábytek by měl být také dobře udržovatelný a čalounění a textilní části vybavení pak schovávejte před povětrnostními vlivy. Textilie můžeme snadno měnit a doladit i podle barev!

 

Skvělé jsou koberečky, které při chůzi naboso krásně kontrastují s materiálem podlahy.

Rostliny podle typu balkonu

Rostliny pro balkonové  pěstování vybírejte podle orientace na světovou stranu: Zatímco se severním či východním balkonem se můžete směle pustit do pěstování zeleniny i miniatur ovocných stromů, s orientací na jih nebo západ už budete muset sáhnout po velmi teplomilných nebo až sukulentních rostlinách, z těch stromkových na těchto místech dobře roste například fíkovník.

 Dekorace na stěnách

Nemusí to být jenom poličky s květinami nebo různé ozdoby, ale své místo tu najdou i obrazy nebo zrcadla, závěsné lucerny, Měly by to však být kousky odolné povětrnostním vlivům, nebo velmi dobře připevněné.  Výborně působí také sošky a vázy, které můžete obměňovat podle nálady.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565